Blog Başlık

 • Ağustos 06, 2021 Ev Dekorasyonu

  Eviniz için dekoratif süs eşyaları seçimi tercih ederken binlerce farklı tasarım ve renk seçenekleri arasında kalabilirsiniz. Bu epey kafa karıştıran bir durum olsa da aslında en iyisini seçmeniz adına güzel bir durumdur. Böylece hayalinizdeki ürünün aynısını yada en yakın olanını bulabilirsiniz. Dekoratif aksesuar seçeneklerinin günümüzde fazla değerlenmesinin başlıca sebebi evlerimizde daha fazla vakit geçirmek. Ayırca dijitalleşen dünyada işlerimizde evden yürütüyoruz. Evimiz artık bizim yaşam alanımız ve ofisimiz olmuş durumda. Her geçen gün yaşam alanlarımızı daha yaşanabilir hale getirmeye çalışıyoruz. Bunların en önemlisi süs eşyaları ve dekoratif aksesuarlar. Dekoratif objeler ile tamamlanmış salon, oda gibi mekanlar misafirlerimizin ilgisini çekecektir.

  Ev, Süs, Dekorasyon
 • Ağustos 06, 2021

  Mutfaklar kadınlar ile anımsansa bile mutfak hepimizin ayrım gözetmeksizin ortak noktası. Farklı olarak kadınlarımızın zevk ve renkleri ile mutfaklar daha keyifli bir alana dönüşebiliyor. Mutfaklarımız bizim sağlık ve hijyen konusunda en dikkat ettiğimiz yer. Bu nedenle yemek yaparken keyif almayı umuyoruz. Ayrıca çoğu mutfak aynı zamanda yemek yeme alanımız. Bazen kahvaltı, bazen akşam yemeği, bazende küçük atıştırmalıklara şahit oluyor. Bizim vakit en çok vakit geçirdiğimiz mutfakları artık dekorasyon stilleri ile daha keyifli hale getiriyoruz. Daha renkli mutfaklar; daha iştah açıcı, daha doyurucu ve daha keyif veren bir mekana dönüştürülüyor.

  Mutfak, Dekorasyon, Fikir
 • Mayıs 01, 2021 Ev Dekorasyonu

  Mobilya ve dekordaki metal aksanlar, eviniz için çok çeşitli seçenekler sunar. Metal, parlaklık ve keskinlik, endüstriyel bir his veya zarafet katabilir . El işçiliği metal, bir zanaat dokunuşu ekler. Metal, herhangi bir şekle, şekle veya dekoratif türe dökülebilir. Siyah, bronz, gümüş, bakır veya seçtiğiniz herhangi bir renge boyanabilir. Yüzey fırçalanabilir, parlak veya mat olabilir.

  Mobilya
 • Nisan 04, 2021 Ev Dekorasyonu

   

  Dekorasyonda aydınlatma denilince akla ilk gelen şamdan ve mumluklar oluyor. Geçmişten günümüze kadar bu aydınlatma trendi halen olumlu etkisi korumakta. En önemli nedenlerinden biri loş bir ışığın insan ruhunda sakinleştirici bir etkisi oluşu. Arıca mekanlarda romantik bir hava yaratmak isteyenlerin de ilk tercihi yine aynı oluyor.

  Şamdan ve mumlukları ayıran en önemli fark kullanılan mum çeşitleri. Şamdanlarda genellikle uzun mumlar tercih edilirken bu durum tasarımlarla değişebiliyor. Mumluklar ise daha kısa ve küçük mumlar ile kullanılıyor. Bir diğeri de şamdan genellikle birden fazla mum kapasitesine sahip aksesuarlara ithafen kullanılıyor. Mumluk ise bir ya da iki adet mumla kullanıldığında isimlendiriliyor.

   

  şamdan, mumluk, dekorasyon, şamdan dekorasyonu, mumluk dekorasyonu
 • Nisan 04, 2021 Ev Dekorasyonu

  Bu çiçek açan bir mucize. Sadece güzel süs eşyaları mı? Tam aksine!

   

  Vazolar artık apaçık ortada, kendi başlarına tasarım ifadeleri, avangarddan romantik olana kadar dışarıdaki çiçek aranjmanlarına ilham veriyor. Açık olan bir şey var: çiçekçilik hiç bu kadar çeşitli ve yaratıcı olmamıştı. Enginarların serbestçe çiçek açtığı görülebilir. İnsanlar ayrıca dev çiçeklerle deneyler yapıyor veya narin otları doğal çayır çiçekleriyle eşleştiriyor, hatta çiçeklerin dans ediyor gibi göründüğü bereketli buketleri bağlıyorlar. Bu, ortalama, çok amaçlı cam vazonuzdan daha fazlasını gerektirir. Çiçeği veya iç dekorasyonları kendi başlarına desteklemek için tüm şekil ve boyutlarda ifade vazolarına ihtiyaçları vardır.

   

  vazo, vazo modelleri, cam vazolar, seramik vazolar
 • Şubat 03, 2021 Tom Bohemia Crystal

  Tom Bohemia Crystal Nedir?

  Şirket, Železný Brod yakınlarında František Tom tarafından kuruldu.

  Kısa sürede şirket, en büyük el kesim cam üreticilerinden birinde gelişti. Tom Bohemia Crystal, 1948'de ulusallaştırılmadan önce 130'dan fazla çalışana sahipti.

  KS_M (1948-1989) rejimi nedeniyle on yıllarca süren istemsiz durgunluktan sonra, 1990 yılında Vladimír Tom ve eşi Dana tarafından cam fabrikası yeniden açıldı.

  Şu anda Tom Bohemia Crystal, Çek Cumhuriyeti'ndeki en büyük el yapımı kesme kristal üreticilerinden biridir. Ayrıca Tom Bohemia Crystal'in, tüm dünyada tanınan kendi tescilli ticari markası "Tom Bohemia Crystal" vardır.

  Tom Bohemia Crystal Nasıl Üretilir?

  Preslenmiş ürünler için dökme demir formlar kullanılmaktadır. Öncelikle dökümhane modeli özel bir malzemeden yapılmıştır. Ve kurucular daha çok demir veya bronzdan kalıplar yapabilirler. Son olarak, kaba şekil frezelenerek kesilir ve parlatılır.

  Tom Bohemia Crystal
 • Şubat 02, 2021 Rebirth

  REBİRTH

  REBİRTH Nedir?

  “Rebirth”, kelime anlamı olarak “Yeniden Doğuş” anlamı taşır.

  Luciano’e Marilena Tellatin , seramik şirketini 1982 yılında kurdu. Ceramiche ML, ürün kalitesi ve koleksiyonlarının zarafeti ile bu alanda adından söz ettiren bir yer edinmiştir. Yıllar geçtikçe şirket deneyim kazanmış ve klasik dekorasyona odaklanarak Nove'daki kil modelleme işçiliği mirasına giderek daha fazla yatırım yapmıştır.

  Kurucular Luciano ve Marilena Tellatin'in oğlu Alberto'nun genç seçkin iş zekası tarafından yönlendirilen şirket, seramiğin tarihi mirasını ve onların deneyimini modern tasarım alanına tanıtmak için 2013'te yeni bir projeye yatırım yapmaya karar verdi. Alberto, Chiara Ronzani'nin iş birliği ile desteklendi ve böylece REBIRTH kuruldu.

  REBİRTH ile İtalyan işçiliğinin geleneksel mükemmelliğini modern evlere geri getirmek için yeni bir ifade aracı vermek istedik. Geçmişteki zanaatkar değerlerinin yaşamaya devam etmesi ve geleceğin tarihinde temel olarak yeniden değerlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Böylece REBİRTH, tipik ve benzersiz bir şekilde İtalyan olan bilgi birikimini korumanın ve yeniden değerlendirmenin, şekilleri ve içeriği yeniden yorumlamanın ve yoğunlaştırmanın ne anlama geldiğinin somut bir örneği haline gelir. Zanaatkarlık tarihine dayanan ve sürekli evrime yönelik bir projedir. "

  Vicenza eyaletinde küçük bir kasaba olan Nove , on altı yüz yıldan beri İtalyan seramik geleneğinin en iyi örneklerinden biri olarak kabul edilmektedir: zanaatkarların bilgi birikimiyle süslenmiş bir arazi, sanatçılar, heykeltıraşlar, kil şekillendiriciler ve baştan sona bilinen antik fabrikalar Dünya.

  Nove ve Bassano bölgesi, çalışmaları seramik bölgesinin ününü inşa etmeye katkıda bulunan ve tüm dünyadaki evlerin mobilyalarını süsleyen eski şirketlerle doludur.

  Yerin tarihi, 17.Yüzyılda kök salmış uzun bir geleneği anlatır ve servetini birçok faktöre borçludur: yeraltındaki plastik kil, "saldame" (yüksek silikon mineral içerikli kireç taşı) ve kaolin ve Brenta Nehri'ni kullanma imkanı fırınlar için bitmiş ürünleri ve ahşabı taşımak ve kili karıştırmak ve nehir dibinde bulunan çakılları öğütmek için kullanılan su değirmenlerini sürmek için.

  Bu bölgede seramik geleneğinin doğmasını sağlayan bir diğer etken de Venedik Senatosunun kararnamesi oldu. Aslında 17.Yüzyılda Avrupa'da Çin'in güzel seramiklerine artan ve giderek yaygınlaşan talep Hollandalı seramikçilerin bu eserleri taklit etmesine neden olarak Venedik pazarını da ürünleriyle doldurdu. Bu nedenle, 1728'de Venedik Senatosu, porselen üretmeye ve mayolika üretimini iyileştirmeye karar verenler için vergi indirimleri ile iç üretimi artırmaya karar verdi ve böylece Nove'nin seramik bölgesinin doğuşunu kararlaştırdı.

  Bölgenin üretim alanı hala, bu bölgeyi dünya çapında ünlü hale getirmeye katkıda bulunan yoğun bir şirket ağıyla çevrili olan Nove ve Bassano belediyeleri üzerinde yoğunlaşmıştır.

  Sanatsal seramik alanında faaliyet gösteren firmalar ile projede yer alan kamu ve özel kuruluşların varlığı ile öne çıkmakta ve bir üretim alanını temsil eden bu özel sektörün gelişimini garanti altına almak ve desteklemek amacıyla tek bir stratejik plan altında bir araya getirilmiştir. İtalya'nın başka bir yerinde bulunamayan mükemmellik ve benzersiz niteliklerle.

  Rebirth
 • Şubat 01, 2021 CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE

   

  CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE

  CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE Nedir?

  Geleneğin günümüz dünyasının ihtiyaçlarıyla birleşimi CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE markası ile uzun ömürlü değerlere sahip benzersiz ürünler üretmektedir. Bohemiae kristalinin kalitesini yansıtan geniş ürün yelpazesi ile müşterilerimizin istek ve isteklerine cevap veriyoruz.

  CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE, berrak kristal tabakası ile renkli kristal tabakasını 800°C civarındaki sıcaklıklarda birleştirerek yapılan %24 PbO (kurşun oksit) içeriğine sahip renkli kasalı kristal üretiminde uzmanlaşmıştır. Bu üretim sürecinin muhteşem sonuçları, en iyi ve en yetenekli cam üreticilerinin yeteneklerini gerektirir. Bu zamanın onurlu Bohem geleneğinin talepleri hiçbir makine tarafından yeniden üretilemez.

  Bu geleneksel beceriler bugün CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE cam fabrikalarında kullanılmaya devam etmektedir. Burada daha genç nesil cam ustaları, cam işleme ve zanaatkarlık becerilerini buradaki eski cam ustalarından miras almaktadır.

  Cam eritmede kullanılan temel cam malzemeler arasında cam kumu, potas ve kireç taşı bulunur. Fırında bir cam yığınına cam parçaları da eklenir. Tipik Sezar renkleri, camın metal oksitlerin bir karışımı ile eritilmesiyle oluşturulur. Mevcut renk paleti Amber, Azure, Mavi, Yeşil, Kırmızı ve Menekşe içerir. Sadece birkaç şekil ve stil için kullanılabilen siyah bir renk de özel tasarım için eritilir. Sürecin her aşamasında ürün, sıkı kalite kontrol standartlarını geçmesini sağlamak için incelenir. Ancak bundan sonra bir ürün CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE markasının sahibi olur. Genellikle eğitimsiz gözle görülemeyen herhangi bir kusur gösteren ürünler çıkarılır ve ezilir. Beyaz veya yakut kırmızısı kristal olması durumunda, yeniden erimiş cama eritilmek üzere geri dönüştürülebilirler.

  Cam üretim süreci, bir cam temel malzemenin insan eliyle tam anlamıyla dönüştürülen erimiş bir maddeyle eritilmesiyle başlar. Cam üreticisi, üfleme borusunun ucundaki erimiş camdan küçük bir miktar alır ve onu yavaş yavaş şekillendirip üfler.

  CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE Nasıl Yapılır?

  Renkli kristal bileşenin "flaşlama" işleminden önceki hazırlıkları.

  Muhafaza işlemi -800°C civarında bir sıcaklıkta, daha önce oluşturulan renkli kristal bileşene yerleştirilmiş beyaz kristal bir ampul, Bu birbirine bağlanmış iki katman, içte berrak kristal ve dışarıda renkli kristal üretir.

  Süreç, birleştirilmiş nesneyi sönümlenmiş bir ahşap kalıp içine şekillendirerek devam eder. Cam üreticisi nesneyi üfleyerek ve döndürerek temel şeklini alır. Erimiş kristal ile sürekli teması nedeniyle ahşap kalıplar düzenli olarak değiştirilmelidir.

  Camı kesmeyi kolaylaştırmak ve tekdüzelik sağlamak için, cam kesicilerin izleyeceği tasarımın temel noktalarını göstermek için dış yüzeyde çizgiler işaretlenmiştir.

  Renklendirilmiş camı, doğal veya sentetik çark yardımı ile çeşitli derinliklere taşlayarak, her üründe istenilen şekle ve tasarıma kavuşur.

  Cilalama, tüm üretim sürecinin son aşamasıdır. Her ürün bir polisaj havuzuna daldırılır. Bunu yaparak, nihai ürün tek tip ve bu muhteşem ürünün güzelliğini ortaya çıkaran muhteşem bir yüzey elde eder. CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE markası, ancak üretim sürecinin her aşamasında gerçekleştirilen sıkı kalite kontrol kontrollerinden geçtikten sonra elde edilir. Yüksek standartları karşılamıyorsa, bir kenara bırakılır.

  CAM TEMPERLEME TEKNOLOJİSİ

  Projesi Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir. Ürünlerimizin

  üretiminde önemli süreç ve ürün yeniliği sağlayacak olan, temperleme cam ürünleri için tasarlanmış benzersiz ve ekonomik bir teknolojinin satın alınmasıyla oluşmuştur. Proje Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir.

   

  Caesar Crystal Bohemiae
 • Aralık 28, 2020 Ev Dekorasyonu

  Dekoratif Kutular

  Kutu Nedir?

  Kutu: Karton, tahta, seramik, cam, metal ve plastik maddelerden yapılmış olan genellikle düz tabanlı kare ya da dikdörtgen şekillerde kapaklı kaplardır. Günümüzde silindir yada yuvarlak biçimde de gördüğümüz kaplar tanımlama kolaylığı adına kutu olarak isimlendirilmektedir.

  Dekoratif Kutu Nedir?

  Evimizde ya da ofisimizde bir şeyleri muhafaza etmek için kutu gibi ürünleri tercih ederiz. Bununla birlikte hoş ve renkli bir görüntü sunarak bu kutuları mekana dekor olarak kazandırmak ayrıca güzel bir tercih olacaktır. Gündelik hayatta kullandığımız kutular gerek renk ve tasarımlarıyla gerekse bir obje yada nesne olarak dekoratif kutu olarak tanımlanarak mekanlarda yer almaya başlamıştır.

  Dekoratif Kutu Nerelerde Kullanılır?

  Dekoratif Kutular genelde oturulan iç mekanlarda tercih edilir, mekana şık bir hava katması yanında birazda gizem oluşturması insanları kendine çeker. Genellikle hol gibi yerlerde hem ayakkabı yada eşya koymak için işlevselliği dekorla kullanmak içinde tercih edilir. Farklı renk ve tasarımlarına göre sehpa masa ve kitaplıklarda rahatça kullanımı uygundur.

  Dekoratif Kutu Modelleri

  Dekoratif kutular genelde taşıma ve saklama gibi işlerde kullanılacağından seramik ve cam gibi kırılgan modelleri çok nadirdir. Genellikle daha sağlam sert plastik yada tahta gibi materyallerden yapılır. Haiflik açısında karton ve mukavva da tercih edilir. En çok tutulan modelleri dikdörtgen ve kare modelleridir. Tüm eşyalarla uyum sağlaması için köşeli ve fazla girintili olmayan modelleri en uygunudur. Silindirik modelleri işlevsellik olarak çok kullanım alanına sahip olmasada dekoratif olarak bolca kullanılır.

  Dekoratif Kutu Fiyatları

  Dekoratif Kutu fiyatları fazla detay ve tasarım içermediği sürece marka ürünlerde dahil fiyatları en uygun aksesuarlardır. Kullanılan materyal ve işçiliğe göre fiyatları farklılık gösterir. En uygun fiyatlı olanları plastik ve karton kutulardır. Dilerseniz Joy Home Accessories’da yer alan uygun fiyatlı dekoratif kutu modellerini inceleyebilirsiniz.

  Dekoratif Kutular
 • Aralık 10, 2020 Ev Dekorasyonu

  Dekroatif Kase

  Kase Nedir?

  Kase: Cam, çini, seramik, metal gibi malzemelerden yapılmış içine genelde yiyecek gibi malzemeler konulması için tasarlanmış ürünlerdir.

  Dekoratif Kase Nedir?

  Kendi amacı içinde rahatlıkla kullanılabilen, bu nedenle görsel olarak dekorasyonda etki yaratabilecek tarzda tasarlanan kaselerdir. Geçmişten günümüze kadar uzanan birçok ev eşyası ürünler zamanla dekoratif özellikler kazanmışlardır. Kaselerde bunlardan biridir. Günümüzde dekoratif kaseler hem görsellik hem de işlevsellik konusunda en güzel tasarımlara sahip ürünlerdir. Dilerseniz Joy Home Accessories’da yer alan Dekoratif Kaseleri buradan inceleyebilirsiniz.

  Dekoratif Kase Nerelerde Kullanılır?

  Genel olarak salon dekorasyonunda tercih edilen kaseler, mutfak dekorasyonlarının da en önemli parçalarındandır. Masa ve sehpa üzerlerinde kullanılması görsel açıdan daha uygundur. Yapay meyve ya da kasenin özelliklerine göre bir obje ile kombin yapıldığında daha estetik ve tarz bir görünüm sunacaktır.

  Mutfak gibi mekanlarda yapay meyve yerine tüketilmesi için gerçek meyvede kullanılabilir. Fakat meyvelerin bozulması ve kasenin sağlıklı malzemelerden üretilir olmasına dikkat edilmesi gerekir. Antre yada hol gibi alanlarda, anahtarlık, cüzdan ve benzeri aksesuarlar içinde kullanılması mümkün. İşlevsellik olarak birçok ihtiyaca yönelik kullanılacak dekoratif kaseler mekana uygun renk ve malzemelerde seçilirse daha hoş bir dekorasyon sağlayabilir.

  Dekoratif Kase Modelleri

  Birçok modeli bulunan kaselerin kullanım amaçlarına yönelik genellikle içine bir şeyler konulabilecek tarza yayvan oval yada yuvarlak olarak tasarlanır. Çoğunluğu açık ağızlı olan kaselerin kapaklı modelleri de fazladır. Kapaklı modelleri toz gibi dış etkenlere karşı kaselerin içlerini daha korunaklı tutar. Günümüzde en çok tercih edilen modeller tasarım ve modern tarzda olanlarıdır. Örneğin geniş yaprak şeklinde metal kaseleri bolca görebilirsiniz. Dilerseniz en çok tercih edilen modellerimizi buradan inceleyebilirsiniz. Materyal olarak daha çok, cam, metal ve seramik kaseler tercih edilir. Sağlamlık konusunda metal üretilenler diğerlerine göre sağlamlar ve ayrıca daha parlaktırlar. Cam kaseler estetik açıdan en çok tercih edilen modellerdir.

  Dekoratif Kase Fiyatları

  Modern tarz ve çizgileri taşıyan kaseler nadir bulundukları ve benzersiz olduklarından biraz daha değerlidir. Cam ve seramik kaseler işçilik ve malzeme kalitesine göre fiyat değişikliği gösterebilir. Joy Home Accessories’da yer alan Uygun fiyatlı kaseler buradan inceleyebilirsiniz.

  Dekoratif Kase
 • Aralık 08, 2020 Ev Dekorasyonu

  Dekoratif Biblolar

  Biblo Nedir?

  Biblo: Masa, sehpa, raf, niş gibi yerlere dekoratif amaçla konulan daha çok bir nesneyi, canlıyı ya da eşyayı anımsatan farklı türlerde materyallerden üretilen genellikle küçük boylarda tasarlanan süs eşyalarıdır.

  Ev Dekorasyonunda Biblo Kullanımı

  Dekorasyonun önemli bir parçası olan biblolar, farklı tarzda ve materyallerde üretilir. Bunun sayesinde istediğiniz mekâna uygun her türlü bibloya ulaşmanız mümkün. Dilerseniz Joy Home Acessories’da yer alan bibloları inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. Evinizi dekore ederken önceliğiniz duvar, kapı, mobilya ve aydınlatma türleridir. Biblolar bu dekorasyonun önemli bir tamamlayıcı parçalarıdır. Boyutu küçük genel olarak küçük olan bibloların dekora etkisi ise çok büyüktür. Bu nedenle biblo seçerken aslında mekânda konumu ve rengi ile ön plana çıkmasını sağlamalısınız. Fiyat olarak en uygun materyal plastik olduğundan plastik biblolar her bütçeye uygun olarak en çok tercih edilen biblolardır. Diğer biblolarda ise görüntü ve kalite bakımından cam, seramik, alçı, mermer ve metal tercih edilir. Bunlar kalite ve işçilik konusunda daha çok emek istediği için fiyat olarak biraz daha yüksek, fakat daha görkemli ve değerli biblolardır. Seramik alçı ve mermer biblolar kırılgan yapıya sahip olduklarından daha dikkatli olunması gerekebilir. Metal olarak üretilen biblolar ise kullanılan metalin kalitesine göre değişir, fakat her zaman parlak ve işçilik konusunda daha detaylı biblolardır.

  Dekoratif Biblo Çeşitleri Nelerdir?

  Farklı tarzda ve renkte, ayrıca farklı materyallerde birçok biblo çeşidi var. Fakat her biblo fiyat ve bütçe açısından herkese hitap etmeyebilir. Bütçenize ve zevkinize göre her mekâna hitap edebilecek farklı biblolar piyasada mevcut. Biblolar için renk, tasarım, görsel ve materyal konusunda fikir edinmek isterseniz Joy Home Accessories’de yer alan Biblolara bir göz atabilirsiniz.

  Heykel Biblolar: Tamamen insan ya da hayvan tasviri olarak tasarlanan bu biblolar birçok materyalden üretilebilir. Modern tasarımlarla birebir aynısı olmayan fakat istenilen etkiyi yaratan heykel biblolarda usta marka ve tasarımcıların elinden çıkarak bambaşka bir boyut kazanmıştır.

  Büst Biblolar: Daha çok tanınmış ya da ünlü bir şahsın portresi tasvir edilerek üretilmiş biblolardır. Bu biblolar daha çok ilgi duyan insanların tercihidir. Fakat dekoratif olarak da mekâna her zaman modern bir hava katacak bulunduğu konumda görsel bir farkındalık yaratacak biblolardır.

  Tasarım Biblolar: Tam olarak bir nesneyi ya da canlıyı yansıtmayan, tamamen tasarımcının hayal gücü ile oluşturulmuş biblolardır. Bu biblolar günümüzde her yerde karşımıza çıkan ve en çok tercih edilen biblolardır. Bunun en büyük nedeni ve etkisi tasarım bibloların aslında tek bir kişiye ya da kişilere hitap etmemesidir. Çünkü bu tarz biblolar herkesin baktığı gibi gözükmez. Çünkü her insanın hayal gücü ve hayal dünyası farklıdır. Bu nedenle bir kişiye çok güzel hitap eden tasarım biblolar başka kimselerin ilgisini bile çekemez. Tasarımcınız gözünden çıkan ve ortaya konan tasarım biblolar aslında birer hayal gücü ile ortaya çıkmış olup aynı hayal gücüne sahip birinin ilgisini çekecektir. Dekorasyonunu kendi hayal gücü ile süslemek isteyen herkes tasarım bibloları tercih eder. Sizde hayal gücünüze uygun ünlü marka ve tasarımcıların elinden çıkmış, uygun fiyatlı ve kaliteli tasarım biblolarımızı buradan inceleyebilirsiniz.

  Dekoratif Biblo Boyutları Nelerdir?

  Biblo boyutları standart bir ölçüye sahip değildir. Ama daha çok sehpa, masa, raf veya niş üzerine rahatlıkla konumlandırılan türde ve boyutta üretilirler. Bu nedenle boyutları küçüktür. Büyük evlerde büyük boyutlarda biblo tercih edilir. Büyük boyutlarda bibloların bulunması, ulaşılması da gayet kolaydır. Yine de internet üzerinden bir biblo satın alacaksanız açıklamalar kısmında yer alan ölçüleri dikkatlice okuyup bibloyu kullanmak istediğiniz yere göre seçiminizi yapmalısınız. Bizler, sizin için Joy Home Accessories Biblo kategorisinde yer alan tüm biblolarımızın açıklamalarını en detaylı şekilde bahsetmeye çalıştık.

  Dekoratif Biblo Seçimi Nasıl Olmalı?

  Öncelikle bibloyu kullanacağınız mekâna göre tercih yapmalısınız. Bu mekanlar salon, oturma odası, yatak odası ve evin diğer konumları olabilir. Daha sonra bu mekânda yer alan sehpa, masa, raf yada dolap ve nişlerin yerine, konumuna göre uygun ebatta bibloları incelemelisiniz. Seçmiş olduğunuz biblolar farklı türde ve tasarımda olduğu gibi çok farklı renklere sahip olabilirler. Uygun rengi daha çok kendi zevkinize ve ruhunuza göre seçmeniz olur. Bizim tavsiyemiz her zaman biblonun konumlandığı yer ile biblonun tasarım ve renginin tamamlayıcı aynı ahenk içinde yer almasıdır. Biblolar üretildikleri maddelere ve işçiliğine göre de kalite farklılığı gösterilir. Piyasada en ucuz yer alan biblolar plastik ve alçı kalıp ile üretilmiş biblolardır. Hem ucuz hem kullanışlı ve kırılma ihtimali daha düşüktür. Metal biblolar en sağlamlarıdır. Ama işçilik gerektiğinden fiyatları biraz daha fazla olabilirler. Ama parlaklığı ve pürüzsüz yüzeyleri sayesinde çok hoş bir görünüme sahiptirler. Seramik biblolar daha kırılgandır ama daha kaliteli bir görünüm sunarlar. Mermer biblolar çok kırılgan olmasa da hassastırlar. İşlemesi ve detayları zordur. Ama usta ellerde muhteşem görünüme sahiptirler, özellikle damarlı mermer yapısı ve dokusuyla her zaman ön plana çıkar. Cam biblolar ise gerçekten en kırılgan biblolardır. Fakat ışığı yansıtması ve muhteşem parlaklık sunması ile tercih edilir. El emeği ve işçiliğin en çok ön plana çıktığı biblolardır. Bu nedenle oldukça değerlidirler.

  Dekoratif Biblo
 • Aralık 08, 2020 Ev Dekorasyonu

   

  Ev Dekorasyonunda Boy Aynasının Kullanımı

  Boy aynaları ev dekorasyonunda daha çok yatak odalarında ya da hollerde tercih edilir. Salon dekorasyonunda boy aynası kullanılması doğru bir tercih değildir. Ofislerde ise boy aynaları daha çok ofis girişlerinde ya da tercih edilir. Boy aynasının kullanım amacı tamamen kılık kıyafet düzenleme ya da kontrol amaçlıdır. Herkes dışarı çıktığında ya da farklı insanlarla karşılaşacağı zaman, bir misafir ya da arkadaş geldiği zaman kendini ve kıyafetlerini kontrol etmek ister. Bu nedenle boy aynaları dekordan çok bir ihtiyaç haline gelmiştir. Fakat bir ihtiyaç olan boy aynalarının seçimde güzel sade ve şık çerçeve mekâna ya da bulunduğu konuma çok farklı bir hava katabilir. Ayrıca büyüklüğünden dolayı da mekânda geniş ve ferah bir hava yaratır.

  Ofis Dekorasyonunda Boy Aynasının Kullanımı

  Ofis dekorasyonunda boy aynası bir dekordan daha çok ihtiyaç için tercih edilir. Zaten boy aynaları daha çok ihtiyaç için kullanılır. Fakat bu ihtiyacı dekoratif ve şık bir objeye dönüştürmek hem görsel hem de fiziksel detay konusunda başarılı olur. Ofisler genelde iş görüşmeleri ve iş toplantılarına ev sahipliği yapar. Bu nedenle söz konusu iş olunca ister istemez şıklık ve zariflik ön plana çıkar. Bir iş görüşmesi ya da iş toplantısı öncesi son bir kez kıyafet kontrolü yapmak artık bir alışılagelmiş durumdur. Bu nedenle ofislerde boy aynası genelde ofisin kapı girişine ya da çıkışına yakın yerlere konumlandırılır. Böylece o kapıdan girmeden ya da çıkmadan önce son bir kez kendinizi rahatça kontrol edebilirsiniz.

  Boy Aynası Çeşitleri Nelerdir?

  Aslında boy aynaları standart düzeye yakın tasarlanır ve üretilir. Standarttan kastımız, bir insan boyuna yakın uzunlukta ve genişlikte olması. Yani karşısında iken tüm vücudumuzu ve boyumuzu rahat bir şekilde görebileceğimiz tarzda. Genel olarak oval ya da dikdörtgen olarak iki farklı türde karşılaşırız. Konsept olarak da boy aynaları ayaklı taşınabilir, ya da duvara monte olarak tasarlanır. Boy aynalarını farklılaştıran şeyler ise kesinlikle çerçevelerdir. Kimi üreticiler sade çerçeveler tasarlarken kimi üreticiler detaylı ve gösterişli çerçeveler üretirler. Sizler size beğendiğiniz bir aynayı rahatlıkla bulabilir ve alabilirsiniz. Joy Home Accessories’de farklı ve çeşitli boy aynalarını buradan inceleyebilirsiniz.

  Uygun Boy Aynası Boyutu Nedir?

  Aslında uygun boy aynası sizin boyunuzla neredeyse aynı olan aynalarıdır. Kısacası yüzlerce çeşit ayna olsada üreticiler çoğu aynayı kişilerin ihtiyaçlarını karşılayacak türde üretirler. Eğer internetten alışveriş ile boy aynası almayı düşünüyorsanız sizin ve kullacak diğer kişilerin boylarında bir ayna seçmeniz en uygunu olur. Genişlik ise 50 cm den fazla olan her ayna sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

  Boy Aynası Boyutları Nelerdir?

  Genel olarak boy aynaları insan boyutlarında tasarlanır. 150 cm den yüksek, 50 cm den geniş aynalar boy aynası olarak kullanılabilir. Mümkünse en ideal boy aynaları 180 cm e yakın ve 50 cm den geniş olmalıdır. Böylece herkes tarafından her zaman rahatlıkla kullanılabilir.

  Boy Aynası Çerçevesi Seçimi Nasıl Olmalı?

  Piyasada birçok çerçeve ile karşılaşabilirsiniz. Başlıca çerçeveler; plastik, metal ve ahşaptır. Bunun dışında farklı materyaller ile de çerçeveler üretilmektedir. Çerçeveler aslında aynayı ön plana çıkaran ve değerli hale getiren detaylardır. Bu nedenle standart bir aynanın fiyatı çerçevesi yüzünden artabilir. Bu nedenle bütçeyi de düşünüp ona göre bir ayna çerçevesi seçmek daha uygun olur. Çerçeve detayı boy aynasını ön plana çıkaran bir detay olduğundan dolayı kullanılacak mekânın uygunluğuna göre seçilmesi en doğru karar olur. Günümüz dekorasyon modasında sade çerçeveli aynalar daha çok tercih edilir. Böylece her mekâna ve ortama rahatça uyum sağlar. Çerçevesi fazla detaylı olan boy aynaları ise her zaman bulunduğu mekâna uyum sağlamayabilir.

   

  Boy Aynası
 • Aralık 08, 2020 Ev Dekorasyonu

  Çiçekler

  Çiçekler her ne kadar doğaya ait ve doğanın güzelliğinin bir parçası olsada uygun şartlarda evlerde de sağlıklı bir şekilde yetiştirilebilir. Ev çiçekleri büyük bir tutkudur. İnsan doğadan kopsada her zaman doğa ile iç içe bir canlıdır. Bu nedenle evimizde doğadan parçalar bulundurmak bize her zaman huzur verir. Çiçek bakmak yada yetiştirmek sabır gerektiren üstelik bir emek vermenin karşılığı açacak bir goncanın verdiği mutluluktur. Bazen iş yoğunluğu veya mekan yada mevsim şartlarının el vermemesi nedeniyle evlerde daha çok gerçeğe yakın yapay çiçekler tercih edilir.

  Çiçekler
 • Aralık 08, 2020 Ev Dekorasyonu

  Dekoratif Ev Aksesuarları

  Herkesin hayalidir ev sahibi olmak. Ve bu hayalden daha öte bir şey varsa oda evini dekore etmektir. Yaşlısından gencine herkesin bir ev ya da oda dekorasyon hayali vardır.

  Ev ya da ofis, şüphesiz küçük dokunuşlarla büyük farklar yaratılabilecek mekanlar. Alışılagelmiş dekorlardan sıra dışı dekorlara kadar birçok fikir ve görüş var. Neyse ki günümüzde bunlara ulaşmak, en azından fikir sahibi olmak internet sayesinde artık çok kolay.

  Bu dekorların tabii en büyük destekçisi dekoratif aksesuarlar. Joy Home Acessories’da size sunduğumuz binlerce ürün içerisinden uygun kategorilerdeki dekorasyon ürünlerini buradan inceleyebilirsiniz. Eminiz eviniz ya da ofisinize farklılık ve hareket katacak ürünleri bulabilirsiniz.

  Dekoratif ev aksesuarları deyince akla gelen ilk şeyler; çiçek ya da saksı, heykel ya da biblo veya resim gibi temel şeylerdir. Kimisi evini çiçeklerle doldurur, kimisi sade bir görünümü tercih eder. Kimisi rengarenk modern bir atmosfer isterken, kimisi ahşap ve metallerle rüstik kırsal bir ortamı tercih edebilir. Merak etmeyin, artık günümüzde her zevke, her bütçeye, her mekâna uygun milyonlarca dekor ürünleri mevcut. Üstelik aklınıza gelmemiş ya da hiç görmemiş olduğunuz bambaşka ürünlerde oldukça fazla.

  Dekoratif ev aksesuarları daha çok evinizi dekore etmek, yeni bir görünüm ya da farkındalık kazandırmak için tercih edilen aksesuarlardır. Fakat her zaman önceliğiniz aksesuar ürünlerinizin işlevselliği olmalı. Yani her şekilde kullanılabilir olması hem mekânı gereksiz işgal etmemiş olacak, hem de normal hayat akışının olağan şekilde devam etmesini sağlayacaktır. Ama bazı aksesuarlar ise gerçekten gerek görüntüsü, gerek rengi, gerekse mekâna kattığı detay ve farkındalık konusunda işlevselliğin çok önüne çıkabilir. Tabi burada da insan ruhunun neşesi ve zevkinin mutlu olması asla göz ardı edilemez.

  Dekoratif Ev Aksesuarları Nelerdir?

  Çiçekler

  Çiçekler her ne kadar doğaya ait ve doğanın güzelliğinin bir parçası olsada uygun şartlarda evlerde de sağlıklı bir şekilde yetiştirilebilir. Ev çiçekleri büyük bir tutkudur. İnsan doğadan kopsada her zaman doğa ile iç içe bir canlıdır. Bu nedenle evimizde doğadan parçalar bulundurmak bize her zaman huzur verir. Çiçek bakmak yada yetiştirmek sabır gerektiren üstelik bir emek vermenin karşılığı açacak bir goncanın verdiği mutluluktur. Bazen iş yoğunluğu veya mekan yada mevsim şartlarının el vermemesi nedeniyle evlerde daha çok gerçeğe yakın yapay çiçekler tercih edilir.

  Yapay Çiçekler

  Yapay çiçekler, gerçek bir çiçek olmadığı gibi gerçek bir çiçeğin görüntüsüne tamamen sahiptir. Joy Home Accessories’de gerçeğe en yakın yapay çiçekleri inceleyip evinize yada ofisinize hoş dekoratif görünümler katabilirsiniz. Aslında yapay çiçekler dekoratif anlamda en iyi tamamlayıcılardır. Evinizde yada ofisinizde bulunan boş saksı veya boş kavanozlarınızı yapay çiçekler ile doldurabilirsiniz. Bu sayede hem dekorasyonunuzu hem de boş objelerinizi görsel olarak renklendirip, dekorunuzu bu yapay çiçeklerle zevkinize göre tamamlayabilirsiniz. Bir çok yapay çiçek olduğu gibi ismi her ne kadar çiçekle anılsada yapay bitkiler ve yapay meyvelerde dekorasyonlarda sıkça kullanılır.

  Yapay Bitkiler

  Doğadan ilham alınarak üretilen yapay bitkiler aslında evde yetiştirilmesi çok zor olan bitkilerin yerini almaktadır. Çünkü evde yetiştirilen çiçekler bir nebze olsun doğru bakım ile canlı kalabilir. Çoğu bitki için maalesef bu durum söz konusu değildir. Bu nedenle saksı vb objelere arajaman yapabilmek adına sıkça yapay bitkiler tercih edilir. Bazende kurutulmuş bitkiler ve uygun kimyasallarla koruma altına alınmış gerçek ama cansız bitkilerde tercih edilebilir.

  Dekoratif Ev Aksesuarları
 • Şubat 23, 2021 Ev Dekorasyonu

  Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır

  Herkesin farklı ihtiyaçları ve maddi olanakları ve buna karşın farklı zevkleri ve renkleri vardır. Kimimiz küçük evlerde kimimiz büyük evlerle yaşıyoruz, kimimiz klasik mobilyaları kimimiz modern ve minimalist mobilyaları beğeniyoruz. Kimimiz dekoratif eşyalara çok meraklıyız kimimiz bu tür eşyaları yayıntı olarak görüyoruz. Ama nihayetinde, hepimiz sığınağımız olan evlerimizde kendimizi huzurlu hissedeceğimiz, bizleri ifade eden dekorasyonlar yapmaya gayret ediyoruz. Kimimiz bu işi iç mimarlara bırakıyor kimimiz ise her bir eşyamızı kendimiz seçip zevklerimize göre evimizi döşüyoruz.

  İhtiyaçlarımız ve zevklerimiz ne olursa olsun, hepimizin isteği evimizi ferah ve işlevsel kılmak. Joy Home Accessorie’da farklı zevklere hitap eden yüzlerce değişik dekoratif ev aksesuarlarını rahatlıkla bulabilirsiniz. Her ne kadar birbirinden farklıymış gibi olsalar da göreceksiniz ki, doğru ve işlevsel tasarım aslında aynı prensiplere dayanıyor. Bunların başında da mekâna uygun, birbirine uyumlu parçalar seçmek geliyor. Örneğin şatafatlı ve lüx ürünler yer alırken aynı zamanda daha basit ve sade ürünleri de sizlerin önerisine ve görüşünüze sunuyoruz. İstediğiniz hangi modelde ve renkte olursa olsun işte bu uyum sayesinde evlerimiz şık bir hale gelecektir.

  Renk kullanma konusunda kararlıysanız, aramalarda istediğiniz rengi yazıp, renginize uygun ürün ve modelleri sitede inceleyebilirsiniz.

  Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır, Ev Dekorasyonu, Dekorasyon Nasıl Yapılır
 • Aralık 04, 2020 Ev Dekorasyonu

  Ev dekorasyonu, kullandığınız döşeme türünden mobilyaların her odada nasıl düzenlendiğine, mobilyalar ve diğer ürünlerle kullanılan dekoratif aksesuarlara kadar birçok farklı tasarım unsurunu kapsar. Zevkiniz ne olursa olsun, evinizi konforlu, pratik ve davetkar kılmak için farklı renk, yapı, mobilya ve aksesuar kombinasyonlarını kullanabilirsiniz.

  Peki seveceğiniz bir ev tasarımını nasıl yaratırsınız?

  Ne tür bir görünüme ve ruh haline sahip olmak istediğinize karar vererek başlayın, ardından bu konsepti yansıtmaya yardımcı olacak ürünleri seçin. Hasır veya açık renkli ahşap gibi açık mobilyalar dingin bir atmosfer yaratabilir. Koyu ve ağır ahşap ise eve muhteşem ve ağırbaşlı bir kalite verir. Parke döşemesiyle mekana sıcaklık katabilirsiniz. Aydınlanmış bir ruh hali yaratmak veya evinizi neşeli ve parlak hale getirmek için abajur tercih edebilirsiniz. Renk diyagramları, taklit etmek istediğiniz herhangi bir atmosferi tamamlayabilir.

  Ancak mobilya ve tasarım sizi ancak bir yere kadar götürebilir. Güzel bir ev, ne kadar iyi tasarlanmış olursa olsun, basitçe şudur: Bir ev. Bu evi bir yuvaya dönüştürmek için ev aksesuarlarına yöneliyoruz. Joy Home Accessories mağamızda evinizi güzel bir yuvaya dönüştürmek için tüm dekoratif aksesuarlar mevcuttur.

  Ev Aksesuar Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?
  cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR