Toplam 60 / 181 Ürün
Daha Fazla Ürün Yükle

Obje ve Biblo Modelleri

Evlerimizde en çok tercih ettiğimiz temel dekoratif aksesuarlar, obje ve biblo ürünleri olarak karşımıza çıkıyor. Genel olarak her mekanda ve mekandaki mobilyalar ile uyum içerisinde kullanabilmeleri bunun başlıca nedeni. Özellikle farklı tasarımları ile benzersiz özellik göstermeleri, tercih aşamasında dekorasyonda epey kolaylık sağlıyor. Bazen kişiler obje ve biblo arasındaki farkı çok merak ediyor. Joy Home Accessories olarak biz bu ayrımı şu şekilde yapıyoruz. Dekoratif objeler, herhangi bir temaya sahip olmayan sanatsal tasarımlar ve hayal gücü ile dizayn edilmiş dekoratif ürünler. Biblo ise insan, hayvan veya benzer bir temaya ya da nesneye benzerlik gösteren dekoratif ürünler. Örneğin; bir at figürü bizim için biblo. Bir cam küreyi ise dekoratif obje olarak değerlendiriyoruz. Ancak istisnaları çok olan bu grupta bizler obje ve biblo olarak toplu bir kategori olarak nitelendiriyor ve sunuyoruz. Modeller açısından iki farklı gruba ayırabiliriz. Materyal ve renk. Dekorasyon ürünlerinde ilk arama trendi uyum açısında renkler olur. Herkes ilk başta aradığı renkteki modelleri inceler. Daha sonra bu renkte olan modeller içerisinden materyallerini belirler. Belkide milyonlarca modeli olan obje ve biblolarda böyle iki büyük kritere öncelik vermek aklınızdaki ürünü bulmanızı kolaylaştıracaktır. Daha sonra ise ebatlarına göre farklı modelleri inceleyerek, seçenekleri tamda istediğiniz kriterlere indirebilirsiniz. Ev dekorasyonunda obje ve biblo renkleri epeyce geniş. Mobilyanıza yada mekana uygun her rengi kolayca bulabilirsiniz. Belkide küçük dokunuşlar ile bu uyumu daha da yükseltmek mümkün.

Obje ve Biblo Fiyatları

Fiyatları belirleyen en önemli iki kriter, materyal ve tasarım. Değerli metal ve taşlardan yapılan ürünler, plastik ve benzer materyallerden yapılan ürünlere göre epey yüksek fiyatlara sahipler. Şu an da en ucuz obje ve biblo modelleri hazır üretim ve ucuz materyale sahip modellerdir. Cam ve seramik gibi materyallerden yapılan ürünler, orta seviye fiyatta olmasına rağmen aynı zamanda sağlam ve kaliteli ürünlerdir.Pirinç ve gümüş ile kristal cam ürünler madde değeri sebebiyle en yüksek fiyatlara sahip. Plastik gibi materyaller ile yapılan ürünler en ucuzu, ancak en sağlıksız ürünlerdir. Kalite bakımından farklılık gösteren modeller ile fiyatlar elbette değişiklik gösterecektir. Bir diğer fiyat unsuru ise tasarım. Özellikle el yapımı ve ince işçilikle yapılan ürünler tasarımsal olarak daha değerli, fiyat olarak daha yüksektir. En uygun obje ve biblo olarak plastikler ön planda olsada, sağlınız açısından önermiyoruz. Bunun yerine seramik, metal, polyresin ve cam objeleri hem fiyat açısından hemde kalite açısından tercih edebilirsiniz. Ucuz obje ve biblo sizin bütçenize katkı sağlamaz. Önce sağlığınızı tehlikeye atmış olursunuz. Ucuzluk kaliteden taviz vermektir. Bu nedenle almış olduğunuz ürünlerde sağlam ve uzun ömürlü olmayacaktır.

En çok Tercih Edilen Obje ve Biblo Modelleri

Günümüzde en çok tercih edilen modeller cam metal ve seramik ürünler. Bu malzemeden yapılan ürünler, sağlıklı, sağlam, kaliteli ve ucuz olmakta. Özellikle metalin ışıltısı, seramiğin doğallığı, camın yansıması gibi özellikler ürünlerin tasarımlarını daha şık hale getirmekte. Bununla birlikte kullanılan renkler ile şıklık katacak desenler tercihlerde önemli rol almakta. Canlı ve parlak renge sahip ürünler göz kamaştırıyor iken, desenleri ile öne çıkan detaylar ürünleri benzersiz kılmakta. Gümüş ve gold renklerin daha gösterişli mekanlarda tercih edilirken siyah ve beyaz ürünler daha çok sadelikten olanların gözdesi. Pastel tonlar ile renklenen ürünler doğallığı korurken, canlı renkler ışıltıyı sevenler için harika tercihler içerisinde yer almakta.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR