Fener Modelleri

Fener: Bir ışık kaynağını (dekoratif olarak mum) içerisinde bulunduran cam ve benzeri şeffaf yüzeyle kapalı, elde taşınabilen aydınlatma türüdür. Fenerler elde taşınan ışık kaynaklarıdır. Geçmiş zamanlarda fenerler yağ fitili ya da mum ile aydınlatılabilen ve gecenin kararmasıyla ilk kullanılan objelerdi. Günümüzde ise elektrikli fenerler halen kullanılmakta olup, mum ve yağ fitilli fenerler modern hayatta dekoratif olarak kullanılmaktadır.

Dekoratif Fener Nedir?

Aslında amacı karanlık ortamları aydınlatmak olan fener kullanımı günümüzde de geçerliliğini korumaktadır. Ama elektriğin tüm evlere ulaşmasıyla birlikte unutulmaya başlayan fenerler, hayatımıza dekoratif fenerler olarak yeniden girmiştir.

Dekoratif Fener Nerelerde Kullanılır?

Dekoratif fenerler evler başta olmak üzere kapalı mekanlarda kullanılır ve tercih edilir. Fakat loş bir ışığa sahip olduğundan mekanlarda daha çok dekoratif amaçla kullanımı yaygındır. Romantik bir ortam sevenler için dekoratif fenerlerden daha iyi bir alternatif olamaz. Ayrıca otantik ve aşırı fazla ışıklı ortamı sevmeyen kullanıcıların tercihi de her zaman dekoratif fenerler olmuştur.

Dekoratif Fener Mumları

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR