Kitap Tutucu

En heyecanlı maceralardan romantik anlara, bilimsel çalışmalardan eğlenceli öykülere kadar sayısız içeriğiyle okuyucularını kucaklayan kitaplar, ev içinde genellikle kitaplıklara konumlandırılırlar. Ancak, kitaplık kullanmayan ya da kitaplık harici alanlarda da sahip olduğu kitapları derli toplu bir vaziyette bulundurmak isteyenler için birbirinden farklı çözümler de vardır. Farklı markaların estetik yönleriyle dikkat çeken kitap tutucuları, en yaratıcı ve etkili çözümlerden biridir. Kitap tutucu modelleri sayesinde kitaplarınızı, dilediğiniz her yerde sağlıklı şekilde muhafaza edebilir; edindiğiniz ürünlerin dekoratif özellikleri sayesinde odanıza farklı bir atmosfer kazandırabilirsiniz.

Kitap Tutucu Modelleri

Metal, ahşap, kemik tozu, plastik ve mıknatıslı yapılarıyla dikkat çeken kitap tutucu modelleri, farklı ağırlıklarda ve boyutlarda üretilir. En hacimli kitapların dahi konumlandırılması ve sabit tutulmasında etkili rol oynayan ürünler, özenli geliştirme süreçlerinden geçtikleri için görsel yanları son derece kuvvetlidir. Görsel yapılarında çeşitli canlılar, ulaşım araçları, harfler, müzik enstrümanları, yazılar ve geometrik şekillerin yanı sıra soyut figürlere de yer veren kitap tutucular, seçeceğiniz markanın ortaya koyduğu ürüne göre ünlü çizgi film ya da sinema filmi kahramanlarını da bulundurabilir. Çizgi film ve sinema filmi karakterlerinin lisanslı olması sayesinde görsel ve yapısal detay noktasında beklentileri karşılayan kitap tutucu modelleri, renk açısından da büyük çeşitlilik sunar. Odanızın klasik, retro ya da modern mimarili olması fark etmeksizin rahatlıkla edinebileceğiniz ürünler, bulundukları ortama uyum sağlayabilirler.

Kitaplarınızın yanı sıra DVD, Bluray ve CD’lerinizi de yerleştirebileceğiniz yapıda olan kitap tutucular, alternatif ürünlerle arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize eğlenceli sürprizler yapmanıza da imkan tanır. Örneğin, mıknatıs mekanizmalı kitap tutucu modelleri, kitaplarınızı ya da çoklu ortam disklerinizi konumlandırdıktan sonra havada asılı gibi dururlar. Böyle kitap tutucuların nasıl bu şekilde durduklarını çözmekte ilk etapta zorluk yaşayabilecek arkadaşlarınız, sonrasında ilgili ürünlere hayranlık duyabilirler.

Kitap Tutucu Fiyatları

Tarzınızı yansıtan ve kullanışlı yapılarıyla gün içinde sıklıkla kullandığınız dekoratif ürünlerden biri hâline gelebilecek olan kitap tutucular, çeşitli değişkenlere göre farklı fiyat aralıklarında yer alır. Bu noktada kitap tutucu fiyatları, seçeceğiniz ürünün markası, modeli, boyutları, üretildiği malzeme, lisanslı olup olmaması ve sahip olduğu ekstra özellikler neticesinde şekillenir. Almayı planladığınız kitap tutucuları nerede kullanacağınız ve hangi yapının kullanım alanınıza daha uygun olduğunu belirlemeniz, en uygun ürünü edinebilmeniz açısından önemlidir. Eğer kitaplarınız, bir yanı duvar ve benzeri dayanak noktası bulunan alanlarda konumlandırıldıysa tek taraflı olan kitap tutucu modellerine yönelebilirsiniz. Kitaplarınızın dayanabilecekleri bir alan yoksa tarzınıza ve estetik zevkinize uygun olan farklı boyut ve görsellerle gelen ürünleri rahatlıkla edinebilirsiniz. Uzun süreli kullanımlarda rengi ve yapısı bozulmayacak şekilde imal edilen ürünleri, düzenli olarak toz alıcı fırçalarla ya da ürünlerin ambalajlarında belirtilen şekilde bezle silerek ilk günkü canlılıklarını koruyabilirsiniz.

Sıklıkla kitap okuyan ya da yeni yeni DVD ve Bluray arşivi yapmaya başlayan arkadaşlarınız ve sevdikleriniz için de güzel bir ev hediyesi olarak değerlendirebileceğiniz kitap tutucu modelleri, geniş bir çeşit yelpazesine sahip olduklerı için her zevke hitap ederler. Evlerin yanı sıra iş yerinde de değerlendirebileceğiniz ürünleri, iş yerlerindeki dergilerin düzenli durması için kullanabilirsiniz. Dikkat çekici yapıları ve işlevsel özellikleriyle ön plana çıkarak büyük beğeni toplayan kitap tutucular, kitap okuma alışkanlığının ilerletilmesi noktasında da teşvik edici olabilirler. Sürekli okumak istediğiniz kitapları, ürünlerin arasına yerleştirerek oluşabilecek boş vakitlerinizi kitap tutucular sayesinde verimli bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayan kitap tutuculardan dilediklerinizi edinerek evinizin dekoratif açıdan daha da zenginleşmesine ortam hazırlayabilirsiniz.

Kitap Tutucu

Ev dekorasyonu göze direkt çarpmayan birçok ayrıntıyı içinde barındırır. Özellikle kitap rafları zamanla sık kullanımdan nasibini alarak dağılmaya yüz tutar. Kitap tutucular sayesinde kitaplarınızın kontrolünü tekrar ele geçirebilirsiniz.

Kitaplarınızın Gizli Dostu: Kitap Tutucu Nedir?

Ev aksesuarları arasında her geçen gün popülerliği artan kitap tutucu kitap kurtlarının evlerinde asla es geçmemeleri gereken bir ürün. Kitap tutucu denildiğinde aslında akla iki tür aksesuar gelir. Birincisi, rafa serbest bir şekilde dizdiğiniz kitapların yana devrilip yere düşmesini engelleyen, rafın tamamlayıcı bir parçası olarak kullanılan kitap raf tutucu. Bu tür kitap tutucu modelleri sınırsız. Aklınıza hayalinize gelebilecek her figürde olabilirler ve sadece kitap tutucu olarak değil biblo olarak da kullanılabilirler. İkincisi, kitap okuma standı veya kitap okuma desteği denen model. Bu ürün dekoratif değil pratik kullanım içindir. Sırt üstü kitap okurken kollarınızın kuvveti mi bitiyor, yüz üstü kitap okurken dirsekleriniz mi acıyor? O zaman bu ürün tam ihtiyacınız olan şey.          

Kitap Tutucuyu Dekorasyonunuzun Parçası Yapın

Dekoratif kitap tutucu kitaplarınızın kitaplıktan düşmesini engellemesinin yanı sıra dekorasyonunuzun bir parçası haline de gelebilir. Bunun için genel tasarıma uygun bir model seçmekle işe başlayabilirsiniz. Ahşap ağırlıklı bir dekorasyon için ahşap kitap tutucu, modern ve minimalist dekorasyon için sade tasarımlı metal bir kitap tutucu tercih edebilirsiniz. Harfli kitap tutucu en yaygın kitap tutucu modellerindendir ama her harf yerine A-Z, “book” kelimesinin baş harfi B ve LOVE harflerini bulmanız daha olası. Oldukça esprili kitap tutucular da var, örneğin kitabın düşmesini engelleyen insan figürleri. Bir arabanın bir yarısı ile diğer yarısı gibi bütünlenen modeller de dekorasyonda hoş durur. Masaüstü kitap tutucu, kitaplık kitap tutucu kadar dekoratif değildir ama dilerseniz çalışma masanızın üstünde tutabilirsiniz.       

Kitap Tutucu Seçerken: Fiyatlar, Markalar ve Kalite

Kitap tutucu seçerken aslında kitap tutucu fiyatları ve kalitesi dışında dikkat edeceğiniz fazla unsur yok. Gözünüze hoş görünen ve dekorasyonunuza uygun herhangi bir ürünü aldığınızda kitaplarınızı tutma işlevini başarıyla yerine getirdiğini göreceksiniz. Kitap okuma standında ise ekstra olarak ürünün ayarlarına bakabilirsiniz ama onlarda da standart kitap ölçüleri zaten ayarlanmış haldedir. Kısacası, hangi kitap tutucu modelini alırsanız alın yüksek ihtimalle memnun kalacaksınız. Daha da konforlu bir şekilde kitap okumak için LED’li kitap gözlüğü veya kitap okuma lambası da satın alabilirsiniz.

Kitap Tutucu

Kitap okumak her yaştan birey için oldukça önemli bir konudur. Kişisel gelişimin temel gereksinimlerinden biri sayılan kitap okuma eylemini gerçekleştirmek için düzenli olarak kitap temin etmek gerekir. Kitap okuma alışkanlığını edindikten belirli bir süre sonra kişilerin sahip olduğu kitap sayısı çoğalacağından özellikle evlerde oluşturulan kitaplıklar gün geçtikçe zenginleşebilir. İşte böyle durumlarda kitapların zarar görmemesi için kitap rafları içinde kullanılacak ek materyallere ihtiyaç duyulabilir. Adına kitap tutucu denilen bu ürünler genel olarak aksesuar niteliğinde bulunan ürünler olduğundan üretici markaları daima değişkendir. Kitap tutucu desteği olarak da bulunabilecek bu ürünler, farklı tasarımları sayesinde dekoratif olarak da kullanılabilir. Bu ürünler genellikle ahşap, metal veya farklı malzeme seçenekleri ile üretilir. Kitap tutucu modelleri farklı model, fiyat ve satıcı seçenekleri ile cimri.com sayfalarında listelenir.

Kitap Tutucu Modelleri

Kitap okumayı seven ya da kitap okumayı yeni alışkanlık haline getirmek isteyenler tarafından kitaplık oluşturma süreçlerinde gerekli olan ürünlerden biri de kitap tutuculardır. Bu kitapların bir şekilde zarar görmeden muhafaza edilmesi gerekir. Henüz bir kitaplığa sahip olmayan okuyucular tarafından kitaplarını farklı alanlarda muhafaza etmek üzere dekoratif kitap tutucu ürünler temin edilebilir. Bu ürünler bir ya da birkaç sayıda kitabı dik konumda tutmak üzere tasarlandığı için herhangi bir rafa gerek duymadan çeşitli alanlarda kitap bulundurmayı mümkün kılar. Ancak ürünlerin kitaplık raflarında da kullanılan çeşitleri olduğu söylenebilir. Dekoratif kitap rafları içinde en çok tercih edilen türleri, kitap tutucu kaktüs ve benzeri çiçekli modellerdir. Kimi kullanıcılar tarafından bu tip dekoratif eşyalar çok sevildiğinden, bu tip kitap tutucular yaratıcı bir hediye seçeneği de olabilir. Metal olan kitap tutucular ortama oldukça modern bir hava katar. Ancak kitap tutucu ahşap çeşitler de dekoratif açıdan oldukça şık dokunuşlar yaratabilecek modeller arasında gösterilir. Dileyen kullanıcılar kitap tutucu modelleri arasından metal ürünleri de tercih edebilir. Üstelik tün bu ürünler arasında harf ve benzeri tasarımlar da bulunduğundan, kitaplık oluştururken alanlar kişiselleştirilebilir. Bu harfli tasarımlar da yine kişiye özel hediye hazırlamayı sevenler tarafından en uygun hediye seçenekleri arasında gösterilir. Kitap tutucu ürünler, birçok farklı tasarım ve farklı marka etiketleri ile üretilir. Kimi tasarımcılar tarafından ilk okuma dönemlerinde alışkanlık kazanması gereken çocuklara özel olarak kitap tutucu ürün tasarımları geliştirilmiştir. Bu ürünler de çocukları okumaya ve kitaplık oluşturmaya teşvik etmek için çeşitli figürlerle üretilir. Kedi ve benzeri sevimli hayvan figürleri ile tasarlanan bu ürünlerin yanında Monster High gibi karakterleri yansıtan kitap kılıfları da çocuklar için temin edilebilir. Kitap tutucu seçenekleri içinde anlaşılacağı üzere daha birçok model seçeneği bulunabilir. Bu ürünler evler dışında ofis ve benzeri alanlarda, kitap kafelerde, apart otel, hostel ya da benzeri butik işletmelerde de misafirlerin konforu düşünülerek kullanılabilir. Bu sebeple birçok farklı seçenekle bulunabilecek olan kitap destekleri cimri.com sayfalarından incelenebilir.

Kitap Tutucu Fiyatları

Kitapların belirli bir alanda sabit durması için kullanılan kitap tutucu ve desteği, çeşitli malzemelerden üretilir. Bu ürünler genel olarak ahşap veya metal malzemeler kullanılarak çeşitli formlarda bulunabilir. Kişiye özel tasarımlar, hem kitap tutucu hem de dekoratif amaçlı kullanım olanağı bulunanlar, çocuklara özel figürlü modeller gibi farklı birçok modeli bulunacağından kitap tutucu fiyatları da birbirinden farklı olarak şekillenir. Bu sebeple ürünlerin fiyatları hakkında bilgi edinmek isteyenlerin öncelikle ürünlerin üretim malzemesi, tasarımı, markası gibi detaylara bakması gerekir. Kitap tutucuların fiyatlarını etkileyen en önemli etkenler başlangıçta üretim malzemeleri olsa da bu ürünlerin modelleri ve boyutları da fiyatları etkileyen faktörlerdir. Bir kitap tutucu satın alırken ürünün maksimum kaç kitap tutacağı da önemli etkenler içindedir. Bu yüzden de tüm bu etkenlerin fiyatlar üzerinde etkisi olduğu söylenebilir. Her renkten çeşidi bulunabilecek olan kitap tutucular farklı marka etiketleri ile bulunabilir. Kitap tutucu satın almak isteyenler satıcı seçeneklerini cimri.com üzerinde bulabilir.

Kitap Tutucu Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kitap tutucular, çeşitli alanlarda kitapların düzgün bir biçimde muhafaza edilmesi için kullanılan ürünlerdir. Dekoratif malzeme olarak adlandırılabilecek olan bu ürünler, pek çok marka etiketi ile satışa sunulduğundan, ürün seçimleri konusunda kullanıcılar kimi zaman kararsızlık yaşayabilir. Bu noktada da satın alma öncesinde dikkat edilmesi gereken bir takım detaylara bakmak, ürünler arasında karar verme sürecini bir nebze daha kısa hale getirebilir. Kitap tutucu modelleri genel olarak ahşap ve metal malzemeler kullanılarak üretilir. Bu yüzden satın alım yaparken öncelikle üretim malzemesi konusunda karar vermek gerekebilir. Bu durumda da genel dekorasyona uyumu bakımından değerlendirme yapmak, tercih yapmayı kolaylaştıracak faktörlerdendir. Kitap tutucu seçenekleri içinde birçok farklı stilde ürün bulunduğu için kullanıcılar ürünler arasından en özgün tasarımlara sahip olmak isteyebilir. Bu durumda da fonksiyonel olarak tasarlanan ve dekoratif amaçlı da kullanılabilecek olan modeller incelenebilir. Bu ürünler arasından hangi model tercih edilirse edilsin ürünlerin alacağı kitap kapasitesi, dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden biridir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR