Eviniz için değerli mekan tabiki salon. Salonlar hem yoğun geçen bir günün ardından dinlenebileceğimiz, sevdiklerimizi misafir edebileceğimiz en çok değer verilen yerimiz. Hal böyle olunca, belkide evimizde en önemsediğimiz ve üzerine durduğumuz yer salon. En çok vakit geçirdiğimiz salonlarda konforumuzu ve görselliğimizi bu nedenle ön planda tutuyoruz. Bununla birlikte salon dekorasyonu epey önem arz eden bir konu ve sektör haline geldi. Salon odası takımı, salon bitkileri, salon halısı ve salon aksesuarları gibi salonlar için tasarlanmış binlerce ürün mevcut. Salon ürünlerindeki bol renk ve model seçeneği bizim zevklerimize hitap ettiği gibi ihtiyaçlarımızı da karşılayacak seviyede.

Peki salonlarımızı güzelleştirmek ve daha keyifli bir hale getirmek için neler yapabiliriz?

Salon Ürünleri

Salon denilince akla ilk gelen mobilyalardır. Mobilyasız bir salon zaten salon olmazdı. Binlerce renk ve model mobilya olduğunu düşünürsek, mobilya seçimi epey kafa karıştırıcı olabilir. Ama size küçük bir önerimiz var. Mobilyalarınız seçerken iki şeyi değerlendirin. Birincisi evinizin duvar rengi ve ışık alma konumu. Açık duvar rengine sahip bir salonda kendini belli etmesi adına koyu mobilyalar tercih edebilirsiniz. Ancak salonunuz az ışık alıyorsa daha da boğmamak adına açık renk mobilya tercih edebilirsiniz. İkincisi salonun genişliği. Eğer büyük bir salon sahibi değilseniz alacağınız mobilyalar ile salonun alanı kesinlikle küçülmemeli. Günümüzde evlerin genel yapısı ile salonlar gerçekten çok da geniş değil. Sektörde buna bağlı olarak işlevsel mobilya üretme yoluna gitti. Mesela yataklı, bazalı koltuklar. Böylece alandan tasarruf ederken mobilyanın da işlevselliği artmış oluyor. Artık tasarım ve renk tonu sizin zevkinize kalmış durumda.

Mobilyaları tamamladıysan diğer ilk adım, halı ve perdeler. Halınızın koltuklarla, perlerinizin koltuk ve duvarla uyumlu olması yeterli. Halıları belirleyen en önemli iki etken renk ve dokusu. Renkler sizin tercihinize kalmış. Ancak doku olarak toz tutmayan ve kolay temizlenebilir halılar işleri kolaylaştırır. Perde ise sökmesi asması ayrı bir dert. Zebra store perdeleri tercih edebilirsiniz. Ama temizlemesi zor. Sanırız perde işi gerçekten zor. Ancak sizin için pratik ve salonunuza yakışan perdeler her zaman sade ama şık olsun.

Artık salonu kabaca tamamlamış olduk. Asıl olay buradan sonra devreye giriyor. Salonunuzu detaylandırmak. Mobilya, halı ve perdeden ibaret bir salon gerçekten sıkıcı olurdu. Ancak güzel aksesuarla dekore edilmiş bir salon kadar etkileyici bir mekan yoktur. Neyseki Joy Home Accessories’da salonlarınızı ve evlerinizi güzelleştirmek için binlerde salon aksesuarı mevcut. Dekoratif objelerden biblolara, duvar saatlerinden tablolara, masa örtüsünden puflara, yastıklardan kırlentlere, saksılardan bitkilere, vazolardan küplere, renk renk, model model binlerce ürün sizlerle.

Salon Odasına En Uygun Aksesuarlar

Salon için en iyi size bir aksesuar fikri söyleyemeyiz. En iyi aksesuar sizin tercihiniz olan aksesuardır. Biliyoruz ki zevkler ve renkler tartışılmaz. Ama önerilerimiz tecrübelerimizle sabit elbette var. Öncelikle salonunuz sade bir görünüme sahipse, bilinenin tam tersine daha renkli ve farklı aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Çünkü aksesuarınız hem ilgi çekecektir. Hemde mekana hareketlilik katacağından görsel olarak doyurucu olacaktır. Küçük mekanlarda küçük, büyük mekanlarda büyük dekoratif aksesuar tercih edin. Koltuklarınız ve kanepeler için dekoratif yastıklar tercih edin. Sade ve tek renk koltuğunuz var ise kesinlikle desenli ve renkli yastık tercih edin. Yastık modellerimizi inceleyebilirsiniz.

Uygun Salon Aksesuarları Nelerdir?

Salon için en uygun aksesuar tercihlerinizi modern aksesuarlardan yana kullanabilirsiniz. Geçmişin tasarımlarına sahip, modern tasarımlar ile harmanlanmış aksesuarlar evinize şık bir görünüm kazandıracaktır. Dekoratif amaçlar ile tercih edeceğiniz aksesuarların işlevsellik olarak kullanımının önemi büyüktür. Sadece görüntüden ibaret kullanıma sahip olabileceği gibi, yaşam alanınızdaki konforu da bozmaması önemli. Dekoratif yastıklar ile süslenmiş bir koltuk sizi rahat ettirebilir. Ya da harika tasarıma sahip bir vazoyu çiçekleriniz için kullanabilirsiniz .

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR