Meze Tabağı Modelleri

Türk mutfağının önemli lezzetlerinden olan mezeler sunumlarıyla da sofralarda ön plana çıkan yiyecekler bakımından kültürümüz olarak değerlidir. Türk mutfağında birçok mezenin yer alması nedeniyle sofralarda meze tabağına duyulan ihtiyaç sayısı da oldukça fazladır. Mezeler küçük aperatif yiyecekler olmakla birlikte sunum olarak da ana yemek dışında küçük ikramlar şeklinde servis edilir. Bu nedenle sofralarda birçok meze çeşidi yer alacağından meze tabaklarının da kapladığı alan bakımından küçük modelleri olması tercih edilmedlidir. Meze tabağı modellerinde en çok tercih edilen unsurlar, az yer kaplayan ancak derinliği fazla olan modellerdir. Meze tabakları diğer tabaklar gibi aynı şekilde porselen ve seramik olarak farklı çeşitlerde üretilebilmektedir. En çok tercih edilen meze tabak modelleri kare veya dikdörtgen şeklinde seramik ve porselen modellerdir.

Uygun Fiyatlı Meze Tabakları

Meze tabakları küçük ve basit ürünler olduğundan fiyatları da oldukça uygundur. Ancak üretilen malzemenin kalitesine, markanın değerine ve desen gibi detayları sebebiyle fiyatlarında farklılık gözükebilir. Sade üretim ve basit meze tabakları fiyat olarak en uygun modellerdir. Meze tabakları genellikle 6'lı setler halinde satılır. Ancak tek tek satılan modelleri de mevcuttur. Meze tabağı alırken takım halinde almak fiyat bakımından da daha uyguna gelecektir. Mezenin Türk Mutfağındaki öneminden ve onlarca farklı meze çeşidini de göz önünde bulundurduğumuzda birden fazla meze tabağına İhtiyacınız olduğunu değerlendirebilirsiniz. Bu nedenle 6'lı veya 12'li takımlı meze tabağı takımlarını tercih etmeniz, fiyat bakımından tek modele göre daha uygun olacaktır.

Meze Tabağı Alırken Dikkat Edilecek Özellikler

Diğer tüm sofra grubu ürünleri gibi meze tabakları da gıda ve hijyen konusunda kaliteli firmaların uygun ürünlerinden seçilmelidir. Özellikle mezelerin yağlı ve salçalı olmasını da göz önünde bulundurursanız, temizliği konusunda ne kadar önemli bir etken olduğunun farkına varmalısınız. Bulaşık makinesinde yıkama özelliğine sahip ve yıpranmayan modeller size temizlik ve hijyen konusunda daha sağlıklı imkanlar sunacaktır. Meze tabaklarını tercih ederken bulaşık makinesinde yıkama gibi özelliklerin diğer tabaklara göre daha fazla olduğunu unutmayın. Çünkü sofralarda en çok kullanılan ürünler yıkamaya en çok ihtiyaç duyulan ürünlerdir. Bu nedenle yıkama ve aşınma gibi sorunlardan etkilenmeyen porselen veya seramik meze tabaklarını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR