Dekoratif Saksı Modelleri

Gerek iş hayatımızın yoğunluğu, gerekse sosyal hayatın şehirlerde yer alması ile birlikte doğadan epey uzaklaştık. Ancak insan yaratılışından itibaren doğaya her zaman bağlı, her zaman hasret kaldı. Yeşilin ferahlığı, çiçeklerin kokusu ve rengi bize her daim ruhsal bir mutluluk vermiştir. Bu nedenle evlerimizde ruhsal huzuruda barındırmak için çiçeklere ve bitkilere yer vermeye başladık. Psikolog ve uzmanlarında önermiş olduğu evlerde bitki bulundurmak sağlığımız için her zaman olumlu bir harekettir. Üstelik görsel olarak tatmin edici, oksijen sağlaması ile fiziksel açıdan önemli, ruhsal açıdan keyif veren bitkilerimizi haliyle en güzel saksılarda barındırmak isteriz. Günümüzde her zevke ve bütçeye hitap eden binlerce çiçek saksısı modeli mevcut. Dekoratif saksı çiçek ve bitkiler için tercih edilse de tek başına dekoratif aksesuar için güzel bir kullanım tercihi olabilir. Piyasa da en uygun çiçek saksı fiyatları plastik modellere aittir. Ancak plastiğin geri dönüşümü en zor olan madde olması ve sağlık açısında bilinçli tüketiciler tarafından sık tercih edilmez. Bunun yerine en çok tercih edilen saksılar, seramik ve metal saksılar dır. Özellikle seramik saksılar, temizliği kolay, paslanmaz ve en sağlıklı malzemelerdir. Hem kendi sağlığımız hemde doğa için en sağlıklı malzeme olan seramik bitkilerinde uyum sağlaması konusunda en iyi tercihtir. Malzemleri dışında bir diğer önemli tercih kriteride saksıların tasatımlarıdır. Bu saksı severlerin en dikkat ettiği konudur. Çünkü saksılar aslında amaç olarak bitki yetiştirme için kullanılsa bile dekoratif anlamda da gerçekten önemli bir aksesuar. Özellikle tüm bitkilerin yeşil olduğunu düşünürsek saksıların bitki ile uyumu tatmin edici olmalı. Aslında bu durumda tereddütsüz en çok uyum sağlayan beyaz saksı modelleridir. Her bitki ve çiçekle kusursuz uyum sağlayabilen, beyazın vermiş olduğu temiz ve ferahlık duygusu mekanlar içinde her zaman muhteşem olmuştur. Bunun yanında açık renk tüm saksı modelleri de mekanlar ve bitkiler için uyumludur. Ancak siyah ve çok koyu renkler boğucu ve dar bir alan izlenimi uyandırır. Mekanın genel rengi, ışık miktarı ve mekan genişliğine bağlı olarak koyu tonlarda tabii ki tercih edilebilir. Desenli saksı modelleri tasarımlarına göre farklılık gösterir. Ancak tercihlerde bir numaradaki yerini kaybetmez. Özellikle seramik boyaması stili ile yapılan desenli saksılar, dekoratif saksı modelleri içerisinde en çok tercih edilen ve kullanılan modellerdir. Günümüz tasarımlarıyla geçmişten gelen tasarımları, bugün ile birleştiren ilginç saksılar epey dikkat çekici. Simetrik olmayan tasarımlar, efsane renkler, düşündüren desenler ile yeni modeller epey ilgi çekici. Dekoratif saksılar için aynı zamanda geniş ağızlı yada yayvan dekoratif vazo modellerini düzenlemelerinizde tercih edebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Saksı Modelleri

Pİyasadaki en uygun fiyatlı saksı modelleri düz ve plastik saksı modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.. Plastik üretimi kolay, maliyeti ucuzdur. Ancak doğa ve insan için en zararlı madde yine plastiktir. Özellikle yüzyıllar boyu doğada yok olmayan canlı türlerini tehdit eden plastik, bitkilerimiz içinde tehdit oluşturacaktır. Bunun yerine fiyat olarak en yakın seramik saksı modellerini tercih edebilirsiniz.Seramik hem doğa hem insan sağlığı açısından oldukça zararsız. Temizlemesi kolay, bitkilerin yetiştirilmesi için uygundur. Fiyatları da plastiklere göre biraz fazladır, ama fiyat uçurumu da yoktur. Seramik saksıları değerli kılan en önemli özellikleri tasarımları ve tasarımda kullanılan malzemeler, işçilik ve benzersizliktir. Emin olun bütçenize ve zevkinize göre kesinlikle binlerce saksıyı bulabilirsiniz. Modern tasarıma sahip figürlü saksı modelleri renkleri ile ilgi çekecektir. Bu tür saksı modelleri sade ve şık görünümü ile küçük mekanlara rahatça eşlik edebilir.

Hediyelik Saksı Modelleri

Joy Home Accessories mağamızda yüzlerce saksı modelini inceleyebilirsiniz. Dekor saksı çiçek ve bitkiler için tercih edilebileceği gibi dekoratif ev aksesuarı olarak da tercih edilebilir. Beğendiğiniz herhangi bir saksı modelini sepete ekleyin ve hediye notu kısmında isteklerinizi yazın. Eğer daha fazla bilgi vermek ve farklı hediye türleri düşünürseniz bizimle tüm kanallardan iletişime geçebilirsiniz. Hediyelik düşündüğünüz saksı modelleri ve diğer modelleri dilerseniz tek bir hediye içinde toplayabilirsiniz. Üstelik size kararsız kalmanız durumunda en iyi ve alternatif seçenekleri sunacağımızıda bilmenizi isteriz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR