Dekoratif Mum Modelleri

Mum; balmumu, yağ, parafin, stearik asit, pallustik asitle meydana getirilen karışımlardan elde edilir. Ortasında bir fitil bulunan, yandığı zaman parlak alev veren, genellikle silindir, kesik koni ve çeşitli dekoratif biçim verilmiş çubuk. Mum, parafin, jel parafin, soya ve ya ayçiçek parafini gibi ağır yanan bir maddeden oluşan ve genellikle pamuktan yapılan bir fitilin üzerine döküldükten sonra katılaştırılması ile hazırlanan bir ışık kaynağıdır.Dekorasyon amaçlı, aydınlatma amaçlı,güzel kokusuyla mumlar hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Mum balmumu içine gömülmüş tutuşabilir bir fitil yardımıyla ışık veren yanıcı bir maddedir. Balmumu, alevin verdiği ısı ile erir ve oluşan sıcaklık ile fitil alevi yanar. Mum ne kadar yumuşak olursa yanma süresi de kısa olur. Mumun yanma süresi ve kalitesi tamamen malzemenin sertliği ve içindeki katkı maddeleri ile doğru orantıda olmaktadır.

Dekoratif Mum Ürünleri

Kokulu Mum Bu mumlar genellikle esansiyel yağlar içeren mumlardır, fakat doğal kokulu mumlarda kimyasal bulunmaz.Doğal olduğu için yakıldığında sadece yapıldığı materyal olan bal kokusunu verir. Dekoratif Mum Evinizin şık dekorasyonunu dekoratif mumlar ile süslemek isterseniz doğal mumlar tercih edilmesi sağlığınız içinde faydalı olacaktır. Tealight Mum Bu mumlar kolay taşınabilir ve uygun olması nedeniyle evin farklı köşelerinde kullanılabilir.Daha çok şamdan mumluk dekorasyonunda tercih edilen ürünlerdir. 

En Uygun Fiyatlı Mumlar

Farklı modellerde ve renklerde satılan mumların her bütçeye hitap eden çeşitleri bulunmaktadır. Üstelik pahalı dekoratif objeler yanında mumlar ile kombine ederek gayet uyguna evinize aksesuar ve dekorasyon yapabilirsiniz.Mumlar bulundukları yerde gayet bohem bir hava katarlar.

Mum Renklerinin Anlamları Nedir?

Evet mum renklerinin anlamları vardır.

Beyaz mum: Saf ve masumluğun işaretidir. Net ve kesin anlamına geliyor.

Altın ve Gold rengi mum: İhtişam ve lüksü temsil eder.

Menekşe rengi mum: Bilinç ve saygınlığı temsil eder.

Mavi mum: Yaratıcılığı, güven ve rahatlamayı da ifade eder. Bu renk mumları ofiste verim için tercih edebilirsiniz.

Yeşil mum: Şifa verici etkisiyle en çok tercih edilen mum rengidir. Şefkat, umut, sevgi terimleri bu renk için ifade edilir.

Turuncu mum: Pozitif enerji yayar. İyimserlik ve mutlulukla bağdaşmaktadır.

Pembe mum: Empati ve nezaketi temsil eder.Kırmızı mum: Romantik, cesaret ve gücü sembolize eder.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR