Abajur
₺3.946,80 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Abajur
₺5.266,80 KDV Dahil
Abajur
₺6.190,80 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Abajur
₺9.094,80 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Abajur
₺3.760,68 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün

Abajur Nedir?

Abajur: Masaüstü aydınlatma çeşidi olarak adlandırılabilir. Kullanım alanı daha çok ev dekorasyonu olsa da günümüzde ofis dekorasyonunda vazgeçilmezleri arasına girmiştir. Bazen uygun tasarımcılar elinden avizelerden daha şık ve kullanışlı olarak tercih edilebilir. Kullanım yerleri genelde komodin, masa, sehpa üzerleridir. Joy Home Accessories’ın Abajurlar kategorisini inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Dekoratif Abajurlar Nelerdir?

Evlerinizin dekorasyonunda aydınlatma için birçok seçenek bulunur. Bunlardan biri tabii de Abajurlardır. Dekoratif abajurlar, kullanılan materyal ve tasarımlara göre değişiklik gösterir. Bu nedenle dekoratif abajurlar birçok çeşit ve renk barındırır. Üreticiler bu nedenle her zevke ve her renge uygun tasarımlar yapar. Sizde zevkinize ve renginize en uygun abajuru seçerek mekanınıza küçük dokunuşlarla büyük farklar yaratabilirsiniz.

Abajur Nasıl Seçilir?

Herkesin merak ettiği şey abajuru nasıl seçmeliyim? Günümüzde en güzel fikirler artık internet ortamında sizlere çok hızlı bir şekilde sunulabiliyor. Bu nedenle kararsız kaldığınız bir anda internet ortamında tüm abajurları görebilirsiniz. Joy Home Accessories’da yüzlerce abajuru inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Abajur seçerken ilk dikkat etmeniz gereken şey seçmiş olduğunuz abajurun işlevselliği olmalı. Burada birçok faktör var, ama en önemli olanları abajurun temizliği, bakımı, hafifliği, ışık yansımaları, kullanılan madde ya da kumaştan dolayı solma kararma gibi durumları göz önüne alınmalıdır. Bez abajurlar çok sık dursa da temizliği konusunda biraz zahmetli olabilirler.

Abajur Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Herkesin en çok merak ettiği şeylerden biride abajur seçerken nelere dikkat edilmesi gerekir? Abajur seçerken birçok kriter mevcut. Ama kullanıcıların genel tercihleri tamamen temizliği ve ışık kaynağının yansıması ya da göz alması gibi etkenlerdir. Ayrıca mekânda yer alacağından diğer obje, halı, duvar, masa, sehpa gibi dekorlarla da görsel açıdan uyumlu olması gerekir. Abajur seçerken metalin paslanması ya da boyasının soyulmasında göz önüne alınmalı. Ayrıca abajur daha çok yerden tepe aydınlatması için tercih edilir. Tepeden yeri aydınlatmak istiyorsanız tercihiniz lambader olmalı. Bez başlıklı abajurlar temizliği zor ama her zaman daha şık bir görünüme sahiptir.

Abajur İçin Hangi Ampul Tercih Edilmeli?

Ampul seçimi abajur sahibi olduktan sonra en önemli ve yapmanız gereken ilk şeydir. Piyasada yüzlerce çeşit ampul mevcut. Bunları temel olarak baz alırsak standart sarı ampul, LED ampul ve akkor flamanlı ampullerdir. Bunlarda kendi aralarında Lümen denilen ışık değerlerine sahiptirler. Lümen, ışığın şiddeti birimidir. Değeri ne kadar yüksek ise ışık da o kadar fazla ve şiddetlidir. Birçok kullanıcının diğer terciğide tabiki enerji tüketimi. Ampullerde enerji tüketimi watt olarak belirlenir. Değer ne kadar yüksek ise enerji tüketimi o kadar fazladır. Fakat gelişen teknolojiler ile daha az enerji tüketimi ile daha fazla ışık almak mümkün.

                Bizim tercihimiz ampul seçimi konusunda her zaman LED Ampuller olmuştur. Çünkü LED ampuller dünyada en az enerji tüketimine sahip ve aynı zamanda en fazla renk çeşitliliğine sahip ampul türleridir. Milyonlarca renk barındırır ve istediğiniz ışığı seçmenize olanak sağlar. Bu nedenle abajur sahibi olduğunuzda ampul seçimini LED ampul olarak değerlendirin.

Abajur Nerelerde Kullanılır?

Abajur yaşamın olduğu her mekânda kullanılabilir. Abajurun kullanım alanını birazda mekânın iç hacmi belirler. Dar bir mekânda geniş abajurler hoş durmayabilir. Ama geniş mekanların vazgeçilmez aksesuarları kesinlikle abajurlardır. Daha çok ev için salon, yatak odası, oturma odası ve çocuk odası için tercih edilir. İş yaşamında da ofislerin her zaman kullanılan aksesuarıdır. Abajur nerede kullanılır sorusundan daha çok abajuru nasıl kullanabilirim diye sorulması gerekir. Çünkü abajur her zaman her mekâna uyum sağlar. Gerisi sizin muhteşem iç güdünüze ve sevkinize kalmış.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR