Şekerlik

Misafir ağırlamayı seven kişiler, sevdiklerine sunum yaparken kullanılan ürünler ile de göz önünde olmayı ister. Çay ve kahve ikramlarında ya da bayramlarda lokum sunarken kullanılan şekerlik çeşitleri, güzel bir sunumun en özel detayları arasında yer alır. Geçmiş yıllarda çay takımları ile birlikte aynı desen ve renklere sahip şekerlik modelleri sunulurdu. Ancak son zamanlarda tasarım özellikleri son derece değişen ve dekoratif ürünler arasındaki yerini giderek sağlamlaştıran özgün tasarımlı modeller tek olarak da tercih edilebilir.

Şekerlik Modeli Nasıl Seçilir?

Yalnızca evlerde değil, restoran ve kafelerde de önemli bir ihtiyaç olan modeller, küçük olmasına rağmen genel dekorasyon temasını ortaya çıkaran önemli detaylar arasında sayılır. Küp şeker, stick şeker ya da granül şekerlerin muhafaza edildiği modeller, yerine göre farklı amaçlar için de kullanılabilir. Örnek vermek gerekirse, özel günlerde kolonya ile birlikte misafirlere servis edilecek lokum ve diğer şekerlemeler için tercih edilebilir. Öte yandan arkadaş toplantılarında Türk kahvesi yanında servis edilecek paketli çikolatalar için son derece şık bir sunum aracı olabilir. Bu açıdan düşünüldüğünde tek bir parça olan şekerlik çeşitleri, birçok amaç için işlevsel bir araç konumundadır.

Üretim malzemesine göre farklı tasarımlara sahip olan modeller; cam, porselen ya da seramik malzeme ile hayat bulur. Ancak bunun dışında istenilen her türlü malzeme ile farklı formlarda model tasarımı yapılabilir. Renk konusunda da sınırsız olan şekerlik çeşitlerinin standart bir şekli ya da tasarımı yoktur. Seçim konusunda yegâne kriter, kullanılacağı alandır. Örneğin, çay servisi için tercih edilen modellerde, çay bardakları ya da çay tabakları ile uyumlu görünüme sahip olunmasına dikkat edilir. Buna karşın salon takımına ait orta sehpa üzerine dekoratif şekerlik yerleştirilecekse genel oda dekorasyonuna ve renklerine uygun olan modeller tercih edilir.

Şekerlik Ev Dekorasyonunda Nasıl Kullanılır?

Küçük ev gereçleri arasında yer alan şekerlikler, kullanım alanının yanı sıra dekoratif bir parça olarak yaşam alanlarının vazgeçilmez ürünleri arasındadır. Tabii ki şekerlik denilince ilk akla gelen cam şekerlik modelleri olur. Şekerleri servis etmenin ve saklamanın en şık yolu olan cam modeller, genellikle kapaklı olarak üretilen kristal şekerlik kaseleri şeklinde tasarlanır. Kapakları olduğu için içerisindeki çikolata, şeker ya da lokumun uzun süre taze kalmasını sağlayan bu modeller, salon sehpalarının üzerinde, vitrin içerisinde ya da konsol üzerinde dekoratif bir obje olarak tercih edilebilir. Hem modern hem de klasik tarzda döşenmiş yaşam alanlarında mutlaka kendine bir yer bulan bu tür modeller nostaljik bir çekiciliğe de sahiptir. Şık ve gösterişli mutfaklarda da kullanılan, güçlü kalıplı camdan üretilmiş tasarıma sahip olanlar, mutfak dekorasyonuna çok yakışacak güzide parçalardan birini oluşturur.

Son zamanlarda mutfak gereçleri arasında bambudan üretilen ürünler yer alır. Mutfak dekorunuzun görünümünü farklılaştıran ve mutfak masası üzerinde sergilenen bambu modeller, ortama hem sıcak hem de sıra dışı bir görünüm kazandırır. Kahve çay sunumlarında kolaylıkla kullanılabilen bu modeller, günlük kahvaltılarda ya da bambu çay tabakları kullanılan çay takımlarında da son derece zengin bir görünüm yaratır. Her türlü mutfak dekorasyon stili ile uyumlu olan bambu modeller içerisinde en sevdiğiniz atıştırmalıklarınızı saklayabilir, mutfak masası üzerindeki yerini almasını sağlayabilirsiniz.

Her ne kadar şekerlik olarak adlandırılsa da, son dönemde tasarımı ve renkler ile göz dolduran gösterişli modeller lokumluk olarak da tercih edilebilir. Türk mutfağının en güzel tatlılarından olan lokumlar, hemen her misafir toplantısında çay ve kahve yanında servis edilen ürünlerdir. Böyle zamanlarda özel olarak kullanılan işlemeli modeller sunum zenginliği yaratır. Özellikle dekoratif bir eşya olarak kullanılan ayaklı şekerlik modelleri, göz alıcı şekilleri ve işlemeli tasarımları ile her alana uyum sağlayan fonksiyonel modeller arasında yer alır.

Daha klasik ortamlarda altın ya da gümüş renkli modellerin de dekorasyonda tercih edildiği görülür. Özellikle bayram gibi özel günlerde işlemeleri ve renkleri ile göz alıcı olan bu modeller, sunumlara şık bir hava katan kaliteli lokumluklar olarak bilinir. Benzer malzeme ve işlemeler içeren gösterişli tepsiler ile birlikte dekoratif aksesuar olarak yaşam alanlarındaki yerini alır. Uyumlu biblo ya da tablolarla kombinlendiğinde genel ahenk içerisinde farklı bir köşe yaratılabilir.

Şekerlikler Nasıl Temizlenir?

Üretim malzemesine göre farklı özellikler sergileyen şekerlikler, içerisinde lokum ya da çikolata unutulduğunda leke yapabilen ürünler arasındadır. Bu durumda malzemesine göre temizlenme şekli de farklı olacaktır.

Camdan üretilen modeller, çok ince ve kırılgan formda değilse bulaşık makinesinde yıkanabilir. Aksi durumlarda süngerin yumuşak kısmı ile ılık su ile kolayca temizlenir.

Bambudan üretilenler ile gümüş ya da altın renkli şekerlikler bulaşık makinesinde yıkanmamalıdır. Bu tür ürünler, kimyasal madde ile temas ederse ya da sert temizlik süngeri kullanılırsa yıpranabilir ve aşınabilir. Nemli bir bez ile silinmesi tavsiye edilir. Bambu modeller, sunum sonrası mümkünse hemen yıkanmalı ve kurulanmalıdır. Bekletmeden temizlemek, lekelerin kalıcı olmaması adına önemlidir.

Bazı şekerlik çeşitleri içerisinde, renk parlaklığı vermesi açısından bakır da bulunabilir. Bu tarz ürünlerde zamanla temizlik sonrası renk ve parlaklık kaybı oluşacağından, bakır parlatma tozlarından yardım alınabilir. Böylece ışıl ışıl görünmeye devam ederler.

Tüm şekerlik çeşitleri, temizlik sonrası kuru ve yumuşak bir bez ile iyice kurulanmalıdır.

Siz de şekerlik modelleri arasında kararsız kaldıysanız, Joy Home Accessories'a göz atabilirsiniz. Bütçe dostu şekerlik fiyatları sayesinde kaliteli şıklığı ulaşılabilir fiyatlara satın almanın keyfini çıkarabilirsiniz. Diğer sunum ve servis ürünleri ile birlikte kombinleyeceğiniz şekerlik modelleri alternatiflerinin yanı sıra çay seti ve fincan takımı gibi ürünleri de satın alabilirsiniz.

Çay ve kahve sunumlarının olmazsa olmazı şekerlikler arasında karar vermek zordur. Bir şekerliği seçerken aynı zamanda malzeme kalitesine de dikkat edilmelidir. Onlarca farklı model arasında da bu karar, kimi zaman uzun zaman alabilir. Ancak, Joy Home Accessories şekerlik modellerinin yer aldığı sayfalar, tüketicilerin tercih yapmalarını kolaylaştırmaya dayalıdır. Hem en iyi markaların hem de en kaliteli tasarımların yer aldığı sayfalar sayesinde tüketiciler, onlarca farklı markanın pek çok şekerlik ürününü bulabilir. Evleri ve sunumları için şık ve zarif ürünleri tercih edenlerin buluştuğu sayfalarda kaliteli işçilikle üretilen özgün tasarımlara sahip pek çok şekerlik yer alır.

Hangi Şekerlik Modeli Tercih Edilmelidir?

Şekerlik ürünleri ile çay ya da kahvede kullanılan küp ya da granül şekerler muhafaza edebilir. Ürünler, aynı zamanda paketli çikolatalar ya da misafire ikram edilen lokumları da barındırabilir. Şekerlik ürünleri, bu özellikleriyle oldukça işlevseldir. Kimisi cam malzemeden üretilir kimisi seramik ya da porselen ile hayat bulur. Elbette şekerlikte seçilen malzemenin sınırı yoktur. Tamamen tasarıma dayalı ürünler olup, standart bir görünümü ya da şekli bulunmamaktadır. Şekerlik seçiminde ürünün hangi alanda kullanılacağı önemlidir. Örneğin çay ya da kahvelerle birlikte ikramlık ürünlerin bulunacağı bir şekerliğe ihtiyaç var ise çay ve kahve takımlarına uygun modeller incelenebilir. Eğer misafirlerin ağırlandığı odalarda daimi bir dekoratif öge işlevi de bulunması istenirse, odanın dekorasyonuna uyumlu şekerlik modellerine göz atılabilir. 

Şekerliklerin Temizleme ve Saklama Koşulları Nasıl Olmalıdır?

Her şekerlik, farklı malzemelerden üretilir. Camdan üretilen model ile plastik malzeme ile üretilen modellerin temizliği çok farklıdır. Özellikle gümüş şekerliklerin belirli aralıklarla bakımı şarttır. Bu nedenle, alınmak istenen modelin mutlaka temizleme koşulları incelenmelidir. Kimi şekerlikler el yapımıdır ve bu sebeple bulaşık makinesinde yıkanması sakıncalıdır. Öte yandan kimi ürünler de camdan üretilir ve makine temizliğine uygundur. Bir şekerliğin ilk günkü görünümünü koruması için yıkama ve saklama koşullarına uyulmalıdır. Gündelik bakım gerektirmeseler de değerli işçilikle üretilen şekerliklerin zaman zaman bakıma ihtiyaçları vardır. Gümüş malzemelere sahip şekerliklere bakım yaptırılması, bu açıdan önemlidir.

Dekorasyon İçin Şekerlik Modelleri Nasıl Seçilmelidir?

Küçük objeler ile yaşam alanlarının havasını değiştirmek çok kolaydır. Bu konuda şekerlikler, uygun alternatiflerdir. Tarza ve göze  hitap eden şekerlik modelini bulmak kolaydır. Yaşam alanlarında da sergilenebilen çift kata sahip şekerlikler, hem lokum hem akide şekeri ya da küçük çikolataları koymak için uygundur. Ev hediyesi almak için de şekerlik modellerine göz atılabilir. Şekerlikler, hem fonksiyonel hem de her evde bulunması gereken ürünlerden bir tanesidir. Joy Home Accessories sayesinde onlarca tasarım, hediye etmek için alınabilir ya da evlerde kullanılabilir. Kullanımı işlevsel şekerlikler, hem yaşam alanlarına dekoratif çözümler sunabilir hem de misafirlere sunulan ikramlar için de kullanılabilir.

Joy Home Accessories Sayfalarında En Güzel Şekerlik Tasarımları

Markaların özenle ürettiği pek çok şekerlik tasarımı, tek bir adreste birleşir. Joy Home Accessories, şekerlik arayan herkes için birbirinden güzel kaliteli şekerlik ürünlerini, avantajlı fiyatlarla sunar. Birbirinden farklı görünüme sahip ürünlerin her biri zahmetsiz ve pratik şekilde satın alınabilir. Evlerin hak ettiği en güzel şekerlikler, misafirlere ikram edilen lokum ya da çikolatanın da sunulduğu tasarımlar için şekerlik kategorisine göz atılabilir. Ev hediyesi için güzel alternatifleri barındıran kategori sayfalarında her çeşit ürünü bulmak mümkündür. En güzel modellerdeki şekerliklerin adresi Joy Home Accessories ile kampanyalarla dolu uygun ödeme koşullarıyla alışveriş yapılabilir. Zahmetsiz, hızlı ve güvenli alışverişin tadı, Joy Home Accessories ile çıkarılır.

Kullanışlı Şekerlik Modelleri Hangileridir?

 

Şekerlik Modelleri

Davetlerin vazgeçilmez parçalarından olan şekerlikler, her dönem farklı tasarımlarla üretilerek kullanıcılara sunuluyor. Çay ve kahve gibi ikramlarda sunumlara renk katan şekerlik çeşitleri, farklı malzemelerle üretiliyor. Sağlıklı bir şekilde üretilen cam ve kristal şekerlik modelleri, kullanıcılara birçok avantaj sağlıyor. Uzun yıllar boyunca aynı kalite ile kullanılabilecek ürünler, kaliteli tasarımlarıyla öne çıkıyor. Özel ebatları ve tasarımlarıyla evlerin dekorasyonuna katkı sağlayacak modeller bulunuyor.

Şekerlik Çeşitleri Nelerdir?

En Şık Şekerlik Çeşitleri

Evlerinde zarafete ve şıklığa önem veren kişiler için birbirinden kaliteli ve kullanışlı şekerlik modelleri vardır. Standart olarak üretilmeyen şekerliklerde onlarca farklı tasarım alternatifi vardır. Farklı şeker türlerinin yanı sıra çikolata ve lokum gibi ürünlerinde muhafaza edilebileceği parçalar ile özel sunumlar yapılabilir. Özel şekillerle farklı tarzların beğenisini kazanan şekerlik modelleri, evlerin dekorasyonuna katkı sağlıyor.

En Kullanışlı Şekerlikler Hangileridir?

 

En Kullanışlı Şekerlikler

Çeşitli malzemelerden üretilen şekerlikler, zevklere ve ihtiyaçlara bağlı olarak tasarlanıyor. Cam malzeme kullanılarak üretilen parçalar, sağlıklı ve dayanıklı olduğu için birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Kolay bir şekilde temizlenebilmesinin yanında kullanıldığı alana şıklık katan cam şekerlik modellerinde farklı alternatifler bulunuyor. Cam şekerlik çeşitleri evin farklı yaşam alanlarında pratik bir şekilde kullanılabiliyor.

Yeni Tasarım Şekerlikler Nasıldır?

 

 

Cam şekerlik çeşitlerinin yanı sıra kristal özellikli ürünler de müşterilerin beğenisini kazanıyor. Özel işçilikle hazırlanan ve oldukça kaliteli olan kristal şekerlik modelleri, modern tasarıma önem veren müşteriler tarafından tercih ediliyor. Farklı şekil ve malzemelerle tasarlanan kaliteli ürünler Joy Home Accessories’da sizleri bekliyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR