ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Çay Takımı Modelleri

Türk geleneğinde çayın önemi oldukça büyük. bunun yanında çay ikramında vazgeçilmezler arasında. Kahvaltıdan akşam yemeği sonrası çaya kadar gün içerisinde pek çok farklı zamanlar çay tüketiyoruz. Bununla birlikte çay, aynı zamanda sohbetinde yanında ikram edilen bir içecek. Çay ikramı söz konusu olduğunda, ikramda kullanılacak çay takımı modelleri de öne çıkıyor. Türk geleneğin en önemli çay takımı modeli ince belli ve ince dipli çay bardağıdır. Her ne kadar avrupa ve diğer ülkelerde çay büyük fincanlarda veya karton bardaklarda içilse bile Türkiyenin çay kültüründe her zaman ince belli cam bardaklar kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra porselen yada seramik büyük fincan modelleri de çay tüketiminde oldukça sık kullanılır.

Çay Bardağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En çok tercih edilen çay bardakları cam ve ince belli çay bardakları. Bunun yanında bardak dibi kalınlığı da oldukça önemli. Bu özellik çay bardağının ağırlığı ile birlikte görünümüne de etki etmektedir. Farklı tarzda özellikle geniş altlı ve ince üst kısmına sahip çay bardağı modelleri de oldukça revaçta. Ancak çay bardağında en önemli iki etken cl kapasitesi ve dayanıklılıktır. Cl, çay bardağının alacağı sıvı miktarını ölçmek için kullanılan sıvı ölçü birimidir. Özellikle çayı sıcak sevenler ve sürekli sıcak kalmasını isteyenler için cl değeri düşük bardaklar daha isabet olacaktır. Ancak bu durumda sürekli çay yenilemesi gerekir. Eğer çay yenilemesi veya ikramı kısıtlı ise büyük cl bardaklar tercih edilebilir. Bardaklarda en zarif özellik ince gövde olmasıdır. Ancak fazla ince gövdeye sahip bardaklar aşırı sıcaktan dolayı çatlama ve kırılma yapabilir. Bu nedenle bu konuda güvenilir markalardan ürün tercih etmeye özen gösterin.

Uygun Fiyatlı Çay Takımları

Piyasada en uygun fiyatlı çay takımları sade klasik cam çay bardağıdır. Hem her alanda ve mekanda uyumlu, hem sade ve şıktır. Kullanım açısından kolay, alışılmış özelliklikte de olduğu için bu bardaklar en çok tercih edilen ve en ucuz bardaklardır. ÇAy takımları genelde altlıkları ile birlikte satılır. Aynı şekilde bardak altlığının sade olması bardak ile uyum içerisinde olmasını sağlarken aynı sadeliği ve şıklığı da sunacaktır. Özellikle sade cam bardak takımları fiyat olarak en uygun modellerdir. Desen ve marka gibi durumlar göz önüne alındığında kalite ile doğru orantılı artarak fiyatlarda farklılık gözükebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR