Rebirth Seramik Modelleri: Gelenek ve Modern Tasarımın Buluşması

“Rebirth”, kelime anlamı olarak “Yeniden Doğuş” anlamı taşır.

Luciano’e Marilena Tellatin , seramik şirketini 1982 yılında kurdu. Ceramiche ML, ürün kalitesi ve koleksiyonlarının zarafeti ile bu alanda adından söz ettiren bir yer edinmiştir. Yıllar geçtikçe şirket deneyim kazanmış ve klasik dekorasyona odaklanarak Nove'daki kil modelleme işçiliği mirasına giderek daha fazla yatırım yapmıştır.

 

Kurucular Luciano ve Marilena Tellatin'in oğlu Alberto'nun genç seçkin iş zekası tarafından yönlendirilen şirket, seramiğin tarihi mirasını ve onların deneyimini modern tasarım alanına tanıtmak için 2013'te yeni bir projeye yatırım yapmaya karar verdi. Alberto, Chiara Ronzani'nin iş birliği ile desteklendi ve böylece REBIRTH kuruldu.

 

REBİRTH ile İtalyan işçiliğinin geleneksel mükemmelliğini modern evlere geri getirmek için yeni bir ifade aracı vermek istedik. Geçmişteki zanaatkar değerlerinin yaşamaya devam etmesi ve geleceğin tarihinde temel olarak yeniden değerlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Böylece REBİRTH, tipik ve benzersiz bir şekilde İtalyan olan bilgi birikimini korumanın ve yeniden değerlendirmenin, şekilleri ve içeriği yeniden yorumlamanın ve yoğunlaştırmanın ne anlama geldiğinin somut bir örneği haline gelir. Zanaatkarlık tarihine dayanan ve sürekli evrime yönelik bir projedir. 

 

Vicenza eyaletinde küçük bir kasaba olan Nove , on altı yüz yıldan beri İtalyan seramik geleneğinin en iyi örneklerinden biri olarak kabul edilmektedir: zanaatkarların bilgi birikimiyle süslenmiş bir arazi, sanatçılar, heykeltıraşlar, kil şekillendiriciler ve baştan sona bilinen antik fabrikalar Dünya.

 

Nove ve Bassano bölgesi, çalışmaları seramik bölgesinin ününü inşa etmeye katkıda bulunan ve tüm dünyadaki evlerin mobilyalarını süsleyen eski şirketlerle doludur.

 

Yerin tarihi, 17.Yüzyılda kök salmış uzun bir geleneği anlatır ve servetini birçok faktöre borçludur: yeraltındaki plastik kil, "saldame" (yüksek silikon mineral içerikli kireç taşı) ve kaolin ve Brenta Nehri'ni kullanma imkanı fırınlar için bitmiş ürünleri ve ahşabı taşımak ve kili karıştırmak ve nehir dibinde bulunan çakılları öğütmek için kullanılan su değirmenlerini sürmek için.

 

Bu bölgede seramik geleneğinin doğmasını sağlayan bir diğer etken de Venedik Senatosunun kararnamesi oldu. Aslında 17.Yüzyılda Avrupa'da Çin'in güzel seramiklerine artan ve giderek yaygınlaşan talep Hollandalı seramikçilerin bu eserleri taklit etmesine neden olarak Venedik pazarını da ürünleriyle doldurdu. Bu nedenle, 1728'de Venedik Senatosu, porselen üretmeye ve mayolika üretimini iyileştirmeye karar verenler için vergi indirimleri ile iç üretimi artırmaya karar verdi ve böylece Nove'nin seramik bölgesinin doğuşunu kararlaştırdı.

 

Bölgenin üretim alanı hala, bu bölgeyi dünya çapında ünlü hale getirmeye katkıda bulunan yoğun bir şirket ağıyla çevrili olan Nove ve Bassano belediyeleri üzerinde yoğunlaşmıştır.

 

Sanatsal seramik alanında faaliyet gösteren firmalar ile projede yer alan kamu ve özel kuruluşların varlığı ile öne çıkmakta ve bir üretim alanını temsil eden bu özel sektörün gelişimini garanti altına almak ve desteklemek amacıyla tek bir stratejik plan altında bir araya getirilmiştir. İtalya'nın başka bir yerinde bulunamayan mükemmellik ve benzersiz niteliklerle.

 

Rebirth Seramik Modelleri

Rebirth seramik modelleri, İtalyan seramik geleneğinin zengin mirasını modern tasarımla birleştirir. Alberto Tellatin ve Chiara Ronzani'nin iş birliğiyle oluşturulan Rebirth koleksiyonu, özel tasarımlar ve sanatın bir ifadesi olarak öne çıkar. İşte bu koleksiyondan bazı örnekler:

Rebirth Seramik Heykeller: Rebirth koleksiyonunun parçası olan seramik heykeller, geleneksel seramik işçiliği ile çağdaş sanatın buluştuğu nadir eserlerdir. Her heykel, yeniden doğuşun sembolünü taşır.

Rebirth Seramik Vazolar: Rebirth vazolar, özgün formları ve modern renk paletleri ile dikkat çeker. Bu vazolar, çiçeklerin ve doğanın güzelliğini evinize taşır.

Rebirth Seramik Tabaklar: Yemek sunumu için özel olarak tasarlanmış Rebirth seramik tabaklar, yemeklerinizi görsel bir şölene dönüştürmek için idealdir. Zarif desenleriyle sofranıza estetik katarlar.

 

Rebirth Seramik Modelleri Fiyatları

Rebirth seramik modellerinin fiyatları, tasarım karmaşıklığı, boyut ve kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterebilir. Nadir ve özel eserler genellikle daha yüksek fiyatlıdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR