AYDINLATMA

Evinizde eğer karanlığı sevmiyorsanız en önemli detay aydınlatmalardır. Ev dekorasyonunda aydınlatmalar farklı çeşitler olsada temel aydınlatma iki türlüdür. Tavandan aydınlatma ve zeminden aydınlatmadır. Joy Home Accessories’de size en uygun zemin aydınlatması için Lambader ve Abajur modellerini bulabilirsiniz. Mağazamız şu anda ev dekorasyon ürünlerinde Lambader ve Abajur ürünlerini bünyesinde barındırmaktadır.

Ev Dekorasyonunda Aydınlatma Önemi

Evinizin dekorasyonunda en önemli şey tabiki aydınlatmadır. Çünkü doğru ışık ve aydınlatma kaynakları kullandığınızda yaşam alanınıza en uygun görüntüyü verebilir, renkleri ve objeleri ön plana çıkarabilirsiniz. Bazı nesne ve objeler farklı ışıklar altında farklı görünümlere kavuşur. Bu yüzden doğru aydınlatma ve ışık seçimine özen göstermelisiniz. İster mağazamızda ürünleri yerinde görebilir ve profosyonel çalışanlarımızdan destek alabilir, isterseniz telefonla bizi arayarak fikir alabilirsiniz. Projelendirme hizmetimizden faydalanarak isterseniz mekanı yerinde görüp uygun değerlendirmeyi yapabiliriz.

Ev Dekorasyonu Aydınlatması Nasıl Olmalı?

Şu an ev dekorasyonu aydınlatma konusunda mağazamız bünyesinde yer alan ürünler üzerinden size daha doğru bilgiler vereceğimizi düşünüyoruz. Mağazamızda şu anda sadece Abajur ve Lambader ürünleri mevcut olduğundan önce bu ürünleri tanıyalım.

Abajur Nedir?

Abajur: Masaüstü aydınlatma çeşidi olarak adlandırılabilir. Kullanım alanı daha çok ev dekorasyonu olsada günümüzde ofis dekorasyonunda vazgeçilmezleri arasına girmiştir. Bazen uygun tasarımcılar elinden avizelerden daha şık ve kullanışlı olarak tercih edilebilir. Kullanım yerleri genelde komidin, masa, sehpa üzerleridir.

Lambader Nedir?

Lambader: Uzun ayaklı aydınlatma ürünlerine verilen isimdir. Günümüzde en çok tercih edilen modelleri tek ayaklı ve üç ayaklı modelleridir. Aydınlatmanın yerden yukarı taşınması olarak tasarlanmış olup, iç mekan aydınlatmalarında hem tavan hem zemin aydınlatmalarında en uygun kaynaktır.

Doğru Ampül Nasıl Seçilmeli?

Doğru aydınlatma ve uygun ışık kaynağı seçmek bazen kafa karıştırabilir. Günümüzde en çok tercih edilen ışık çeşitleri ve ampüller, LED Ampüller ve LED ışıklardır.

LED ışık ve ampüller hem yüksek aydınlatma özelliğine sahip olup hem de size ve bütçenize en uygun ve enerji tasarrufu en fazla olan ürünlerdir. Mağazamızdaki tüm ürünler LED aydınlatmaları ile uyumludur.

Bir diğer ışık çeşidi ise Standart Ampüllerdir. Fakat bu ampüller düşük ışık kapasitesine sahip ve enerji tüketimi oldukça fazladır. Düşük ışıklı bir mekan aydınlatması için tercih edilebilir. Ancak yeni model LED Ampüller bunlarıda size bunları fazlasıyla verebilir. Üstelik daha fazla renk aralığı ve ürün çeşitliliği ile istediğiniz ışık tonunu yakalayabilirsiniz.

Son zamanların Trendleri ise Akkor Flamanlı Ampüllerdir. Led teknolojisi ile birleştirilen bu ampüller bambaşka bir ambiyans ve hava yaratmaktadır. Fiyatları ve enerji tüketimleri ise oldukça uygundur. Daha çok tavan ve duvar aydınlatma sistemlerinde sıkça tercih edilir.

Aydınlatma Tercihini Nasıl Yapmalıyım?

Ev dekorasyonunda aydınlatma kısaca doğru ışık kaynağı ve doğru aydınlatma aracı ile doğru orantılıdır. Bazı kişiler bol ışıklı bir ortam seçerken, bazı kişiler ise daha loş ışıklı mekanları tercih edebilir. Sizde nasıl bir mekanda kendinizi rahat hissediyorsanız ve yaşam alanınızın koşulları doğrultusunda uygun bir aydınlatma seçebilirsiniz.

Bizim terciğimiz dekorasyonunuzda her zaman mekana bir abajur yada lambader eklemek olur. Ev dekorasyonunda yeni trendleri takip edip yeni tasarımlar ile karşılaştıkça bu fikre sizinde katılacağınıza eminiz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR